Kindral Johannes Kert jääb kaitseväe juhiks

 (2)
Kindral Johannes Kert jääb kaitseväe juhiks
----

Kindralleitnant Johannes Kert lükkas tagasi presidendi, peaministri ja kaitseministri ühissurve ning keeldus vähemalt esialgu loobumast kaitseväe juhataja ametikohast.

Aasta aega USA-s õppinud ja äsja koju tagasi pöördunud Kerti veensid armeejuhi kabinetist lahkuma nii riigipea Lennart Meri kui ka valitsusjuht Mart Laar ja kaitseminister Jüri Luik, kirjutas Postimees.

Ajalehe andmeil tegi Meri hiljuti jõulise käigu, soovides, et Kert kirjutaks alla avaldusele, millega loobuks kaitseväe juhataja ametist ja jätkaks teenistust aste allpool - maaväe ülemana.

Samuti nagu Kert keeldus allkirja panemast Meri toodud avaldusele, ütles ta "ei" ka Laari ja Luige pakkumisele jätta armeejuhi koht seda praegu täitvale kolonel Märt Tirule, et minna ise maaväe ülemaks.

Väidetavalt peavad poliitikud Kerti liiga omapäiseks, Tiru aga tundub neile oluliselt mugavama partnerina.

Kert kinnitas, et asub kaitseväe juhataja kohuseid täitma järgmisel päeval pärast puhkuse lõppu, seega 2. juulil.

Samas Kert lisas, et pole talle maaväe ülema kohta pakkunud poliitikutele lõplikku "ei" öelnud. "Ma ei ole sellele eitavalt vastanud. Küllalt huvitav ja unikaalne seis. Kõik asjad on võimalikud," rääkis Kert.

Valitsusallikate sõnul on Kert esitanud tipp-poliitikutele tingimuse, et nõustub minema maaväe ülemaks vaid juhul, kui ei pea teenima Tiru alluvuses, kuna on viimast ise noomitusega karistanud.

"Sügiseks, kui Riigikogu uuesti kokku tuleb, peab selge olema - kuidas Kert maaväge juhtima läheb ja kes saab kaitseväe etteotsa," pole valitsusallika sõnul poliitikud loobunud plaanist armee juhtkonnas muudatused läbi suruda.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare