Kirjanik Hando Runnel sammub akadeemik Arvo Pärdi jälgedes

 (9)

Kirjanik Hando Runnel sammub akadeemik Arvo Pärdi jälgedes
Hando Runnel peab end akadeemikute seas erandlikuks.Foto: Jassu Hertsmann

Teaduste akadeemia jätkas alustatud suunda: akadeemikuks saavad ka loomeinimesed.

Eesti teaduste akadeemia nõukogu valis eilsel üldkogu istungil 17 kandidaadi hulgast neli uut akadeemikut. Loomeisikutest akadeemikute hulka lisandus eelmisel aastal Arvo Pärt ja sel aastal sai akadeemikuks kirjanduse alal Hando Runnel.

Runneli sõnul on selline au Eestis väiksem kui suurriikides, kuid meie mastaabis on tegemist siiski väga auväärse seltskonnaga. „Kõige suurem au on ta perekondlikus mõttes. Kui on palju lapsi, kellel on teaduse ambitsioonid, ning kõik on doktorikraadiga või doktorantuuris, siis tekib kodus teatav suhtlemisraskus, sest isa autoriteet käib alla. Vaidlused lõpetatakse lausega, et nojah, aga ma olen doktor. Nüüd täna [eile] alates kella kolmest saan vastata, et kulla doktorid, aga mina olen akadeemik. See akadeemiku au on väga tähtis,” naljatas Runnel.

Eesti teaduste akadeemia peasekretäri Leo Mõtuse sõnul üritab nõukogu täiendada akadeemikute kohti nii, et kõik vajalikud erialad oleksid kaetud. „Vanast ajast on tuntud Friedebert Tuglas ja nüüd pole meil tükk aega ühtegi kirjanikust liiget olnud. Alustasime selliste traditsioonilises mõttes mitte päris teadlaste ehk loomeinimeste valimist kaks aastat tagasi muusik Arvo Pärdiga ja nüüd oleme jõudnud kirjanikuni,” selgitas Mõtus. „Kui järgmine kord valimisi korraldame, siis võib juhtuda, et katsume leida ka kunsti esindajaid, et ka kõik kaunid kunstid oleksid akadeemias esindatud.”

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare