Kitseküla rongipeatus Tallinna kesklinnas sai valmis

 (4)

Alates järgmisest esmaspäevast peatuvad elektrirongid Kitseküla peatuskohas, mis asub Pärnu maantee viadukti vahetus läheduses.

Kitseküla peatus on hea ühenduslüli Tallinna kesklinnaga ja lihtne võimalus ümberistumiseks mööda Pärnu maanteed sõitvatele ühistranspordivahenditele, teatas Elektriraudtee turundusosakond.

Peatuskoht jääb vaid 5-7 minutise kõnnaku kaugusele Vineeri bussi- ja trammipeatusest, Magdaleena Haigla ja A Le Coq Arena jäävad 3 minutise jalutuskäigu kaugusele, samuti on läheduses Tallinna Ühisgümnaasium.

Kitsekülas hakkavad peatuma kõik Tallinn-Aegviidu-Tallinn liinidel liikuvad elektrirongid, kaasa arvatud Aegviidu kiirrong. Tööpäevadel peatuvad elektrirongid seal kokku 20 korral.

Peatuskohas ehitati välja 30-meetri pikkune ooteplatvorm koos juurde kuuluvate ligipääsuteede, valgustuse ja ootepaviljonidega. Platvormile pääseb nii trepist kui ka mööda normikohast kaldteed.

Elektriraudtee AS tellimusel ehitas Kitseküla peatuskoha välja riigihanke võitnud AS Viater Ehitus. Ehitustööde maksumus kokku oli ca 2,3 miljonit krooni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare