Kohus ei vabastanud Vadim Polištšukki ennetähtaegselt vanglast


Tartu maakohus ei vabastanud täna Vadim Polištšukki ennetähtaegselt talle mõistetud üheksaaastase vangistuse kandmisest.

Kohus leidis, et kuigi on olemas karistusseadustikust tulenev formaalne alus kinnipeetava ennetähtaegseks vabastamiseks, ei ole tema vabastamine praegusel ajal põhjendatud. Seda ei võimalda Polištšuki varasem elukäik, samuti tema käitumine karistuse kandmise ajal, teatas kohus.  

Vangistuse ajal on Polištšukki 2009. aasta septembris karistatud distsiplinaarkorras, mistõttu on kohtu hinnangul Polištšuki allumine ka kriminaalhoolduse käitumiskontrollile kaheldav.


Kohus arvestas kinnipeetava ennetähtaegse vangistusest vabastamise otsustamisel ka toimepandud kuriteo asjaolusid. Kohus leidis, et ärakantud karistuse aega ei saa pidada piisavaks võrreldes toimepandud esimese astme ja isikuvastase kuriteo raskusega.

Samuti peaks Polištšuk kohtu hinnangul enne vangistusest vabastamist läbima tema individuaalses täitmiskavas soovitatud sotsiaalprogrammi, mis on tal praeguseks läbimata.


Polištšuk tunnistati Tallinna linnakohtu 5. mai 2004 otsusega süüdi 1999. aasta oktoobris omakasu ajendil Mait Metsamaa tahtliku tapmise organiseerimises. Talle mõistetud üheksa-aastase vangistuse kandmine algas 5. mail 2004 ja karistuse hulka arvati ka varem ärakantud kolme kuu ja ühe päeva pikkune eelvangistus. Polištšuki karistuse kandmise aeg lõppeks selle täielikul ärakandmisel 1. veebruaril 2013.

Tänast kohtumäärust saab vaidlustada 10 päeva jooksul. 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare