Kohus mõistis alaealiselt tüdrukult seksi ostmises süüdi kümme meest

 (277)
Täiendatud 9.45

Eile kogunesid kohtusaali otsust kuulama prokurör ja kaitsjad, süüalused hoidsid eemale. Ka hilisemates vestlustes andsid süüalused mõista, et ei ole asja avalikustamisest huvitatud.
Eile kogunesid kohtusaali otsust kuulama prokurör ja kaitsjad, süüalused hoidsid eemale. Ka hilisemates vestlustes andsid süüalused mõista, et ei ole asja avalikustamisest huvitatud.Foto: Hendrik Osula

Eile mõisteti lapselt seksi ostmises süüdi seitse meest, kolm meest mõisteti süüdi varem kokkuleppemenetluses. Karistuseks mõisteti tingimisi vangistus, vähemalt osa süüdimõistetuid kavatseb otsuse edasi kaevata. Süüdimõistetute seas on edukad ettevõtjad, jurist ja Reformierakonna liige.

Harju maakohus tegi eile otsuse, millega mõisteti alaealiselt seksi ostmises süüdi seitse meest. Samas asjas on inimkaubitsemises süüdi mõistetud alaealise tüdruku „kallim”, kes teda vahendas, ja kolm sama tüdrukut ostnud meest, kes otsustasid prokuröriga kokkuleppele minna. Kuna seitse meest eitasid oma süüd, arutati nende asja nüüd kohtus üldmenetluses. See oli esimene kord, kui kohtus toimus selle paragrahvi alusel sisuline arutelu, ja sai selgemaks, kuidas kohus sellist kuritegu hindab.

Rein Miller (snd 1947), Toomas Tölp (1971), Indrek Nuut (1975), Jaan Muutra (1958), Aivar Kull (1977), Rannar Himma (1984) ja Arvi Ööbik (1972) mõisteti süüdi alaealiselt seksi ostmises. Neile määrati karistuseks aastane tingimisi vangistus aastase katseajaga. Samas asjas mõisteti mõne nädala eest kokkuleppemenetluses süüdi veel Jaan Kelder (1971) ja Taavi Teesalu (1992).

Pärast artikli ilmumist avaldas Rein Miller soovi Reformierakonnast lahkuda ning praeguseks ongi ta parteist välja arvatud.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare