Kohus mõistis politseinikud süüdiBNS Tallinna linnakohus mõistis kahele 1996. aasta novembris altkäemaksu võtnud politseinikule kaheaastase tingimisi vanglakaristuse. Süüdistuse kohaselt pressisid Tallinna politseipataljoni kordnikud T. I. (22) ja R.S.(25) 1996. aasta 14. novembril Tallinnas ühelt mehelt altkäemaksuna välja 4000 krooni.

Linnakohus leidis, et meeste süü alkäemaksu võtmises on kannatanu ütluste ja teiste kohtule esitatud asitõenditega tõestatud, kuid altkäemaksu väljapressimises tuleb kohtualused õigeks mõista.

Kohtuotsuse kohaselt ei tohi T.I. ja R.S. kaheaastase katseaja jooksul töötada üheski riigivõimu või valitsuse funktsioonidega seotud töökohas.

Kannatanu seletuste järgi parandas ta ülemöödunud aasta 14. novembri õhtupoolikul Männiku tee lähedal garaaÏis oma autot. Tema juures peatus politseiauto ning sellest väljunud R.S. küsis dokumente. Pärast dokumentidega tutvumist tagastas tollane politseinik R.S. kannatanu auto tehnilise passi, kuid jättis juhiloa enda kätte ning nõudis selle eest 4000 krooni altkäemaksu.

Kannatanu ütles väljapressijale, et läheb raha tooma, kuid suundus hoopis politseisse ning kirjutas väljapressimise kohta avalduse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare