Köleri maal läks müügiks 2,7 miljoni krooniga


Täna toimunud Vaal galerii jõuluoksjonil müüdi Johann Köleri maal „Tatarlanna Mšatka mõisa aias” hinnaga 2,7 miljonit krooni.

See maastikuline kompositsioon kuulub Köleri kõrgloomingusse ning on valminud 1870ndatel aastatel. Kunstiteadlase Mai Levini teatel on Köleril sellest maalist kaks versiooni, millest üks kuulub juba aastaid Eesti Kunstimuuseumile.

2001. aastal teostatud põhjaliku ekspertiisi tulemusel võib järeldada, et oksjonil müüdud maal on valminud esimesena, muuseumile kuulub selle repliik.

Maali on esitletud 1900ndal aastal Peterburis Kunstide Akadeemias toimunud kunstniku mälestusnäitusel ning 1976. ja 2001. aastal näitustel Eesti Kunstimuuseumis.

Vaal galerii tegevjuhi Kaire Eeriku hinnangul oli tegemist Eesti kunstiturul seni liikunud töödest ühe väärtuslikemaga. Töö osteti Eesti erakogusse.

Samal oksjonil müüdi veel Konrad Mägi maal „Rannamaastik” hinnaga 650 000 krooni, Johannes Võerahansu maal „Karja talu Saaremaal” hinnaga 300 000 krooni, Eduard Wiiralti joonistus „Oopiumi uimas” hinnaga 140 000 krooni ja Ado Vabbe maal „Naine kivil” hinnaga 135 000.- krooni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare