Komisjon nõuab Keskerakonnalt K-kohukese reklaami kajastamist

 (5)
Komisjon nõuab Keskerakonnalt K-kohukese reklaami kajastamist
----

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise komisjon nõuab Keskerakonnalt K-kohukese reklaamiga seotud kulu kajastamist partei valimiskulude aruandes.

Erikomisjoni rahvaliitlasest esimees Margi Ein ütles, et komisjon lähtus vabariigi valimiskomisjoni otsusest, mille kohaselt poliitilise välireklaami keelu ajal tänavatel eksponeeritud K-kohukese reklaam on poliitiline.

Oktoobris teatas komisjon, et nõuab K-kohukese reklaami kajastamist erakonna valimiskampaania aruandes juhul, kui pädevad organid tunnistavad selle reklaami poliitiliseks.

Eini sõnul otsustas komisjon nõuda Keskerakonnalt selgitusi ka valimiskampaania aruandes kajastatud viie, kokku ligi 2,56 miljoni krooni eest AS-ilt Idea AB tellitud reklaami kohta. Kesk- erakonna kauaaegne koostööpartner Idea oli ka K-kohukeste reklaami teostaja.

Erikomisjon otsustas saata kirja ka AS-ile Kohuke. “Komisjon tahab AS-ilt Kohuke teada, kui palju reklaam maksma läks, kas nad tegid kohukesereklaamiga ühtlasi reklaami ka Keskerakonnale ja miks valis firma reklaami teostajaks reklaamifirma AS AD Idea,” lausus Ein. BNS

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare