„Osalejate seas leidub nii üksikisikud, kuid ka mitmed organisatsioonid on oma esindajaid delegeerinud,“ ütles konverentsi korraldaja Andrei Lobov. „Me ei tee omal algatusel tulnute ja organisatsioonide esindajate vahel vahet: inimesed tulevad oma arvamusega.“

Konverentsist osavõtust on teatanud Inimõiguste teabekeskuse juht Aleksei Semjonov, Venemaa saatkonna toetusel töötav Venemaa Kaasmaalaste Ühenduste Liit, kuid ka poliitikud Dmitri Klenski ja Andrei Zarenkov. Eelmisel nädalal teatas konverentsil osalemisest Öine Vahtkond.

Konverentsi politiseerimise ohtu pidas Lobov üle paisutatuks. „Kas see on poliitika, kui konverentsil valitav Vene koolide nõukogu teeb tulevikus Riigikogu kultuurikomisjonile ettepaneku seaduste muutmiseks? Kas meie jaoks leidub teemasid, mida me ei tohi puudutada?“ lausus Lobov. „Konverentsi peamiseks eesmärgiks on ikkagi saada pilt vene kooli ees seisvate probleemidest.“

Kutse konverentsil osalemiseks on saadetud nii haridusministeeriumile kui ka Tallinna linnavolikogule.
Konverentsil valitakse 30-liikmeline Vene koolide nõukogu, milles 16 kohta kuulub lapsevanematele, ülejäänud aga muude huvigruppide või institutsioonide esindajatele.

Haridusminister Tõnis Lukas peab  konverentsi „Vene kool Eestis“ provokatsiooniliseks ettevõtmiseks, mis kütab valimiste eel vene lapsevanemate kirgi valelike ja moonutatud väidetega.

Konverents toimub 25. septembril Tallinnas Pärnu maanteel asuvas õppekeskuses Kardis. Delegaatide arv võib praegu kavandatavast 135st suuremaks osutuda, kui korraldajatel õnnestub leida Kardise poolt pakutavast suurem ruum.