Kotka: hoiatasime, et uus IT-süsteem kukub läbi, aga ministrid Tsahkna ja Vassiljev otsustasid jätkata

 (171)

Majandusministeeriumi endise IT-asekantsleri, IT-ettevõtja Taavi Kotka sõnul ei kuulatud ministeeriumi hoiatust, et SKAIS2 projektiga ei saada hakkama. „Näitasime veenvalt, et SKAIS2 sellisel kujul, nagu ta planeeritud oli, kukub läbi.”
Majandusministeeriumi endise IT-asekantsleri, IT-ettevõtja Taavi Kotka sõnul ei kuulatud ministeeriumi hoiatust, et SKAIS2 projektiga ei saada hakkama. „Näitasime veenvalt, et SKAIS2 sellisel kujul, nagu ta planeeritud oli, kukub läbi.”Foto: Eero Vabamägi

Uue sotsiaaltoetuste infosüsteemi loomise kitsaskohtadest teavitati ministreid juba 2015. aastal. Nüüd, ametist lahkununa, veeretavad Tsahkna ja Vassiljev vastutuse eelkäijatele.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist (MKM) saadeti 2015. aasta 3. juulil sotsiaalministeeriumi tollastele ministritele Margus Tsahknale (IRL) ja Rannar Vassiljevile (SDE) pretsedenditu märgukiri. Kirjas hoiatati neid uue mastaapse sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendamise probleemide eest: „Arvestades projekti ajaraami, tellija ja täitja meeskondade koosseisu ning eelarvet, näeb MKM riski, et SKAIS2 ei saa valmis.”

Sotsiaalministeerium otsustas projektiga siiski edasi minna. Nüüdseks on tänavu jaanuariks valmima pidanud süsteemi hilinemine ja kuhjuvad probleemid nõudnud riigilt 1,5 miljonit eurot lisakulu. Esialgu 7,1 miljonit eurot maksma pidanud projekti hind on tõusnud 8,6 miljonini.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare