Eelseisvatel valimistel IRL-i nimekirjas Tallinna linnapeaks kandideeriv Kross ei tea veel, et peale märkmiku ja diktofoni on Eesti Päevalehe reporter kaasa võtnud ka tema karistusregistri väljavõtte. Nimekiri, mille pikkus paneb esmapilgul kukalt kratsima isegi Krossi enda, maalib tuntud poliitikust üsna ootamatu pildi: raske jalaga Kross on liikluspolitseinike vana tuttav.

Karistusregistri kohaselt on talle kolme aasta jooksul määratud kokku 11 karistust ning trahvisummad küünivad lausa 2800 euroni. Milline on tema liikluskäitumine olnud enne seda, ei ole võimalik registrist karistuste aegumise tõttu teada saada. Värskeima karistuse sai Kross alles tänavu mais. Ometi tundub, et karistused pole mõjunud ja isegi pärast sellekohaseid artikleid meedias on ta häirimatult kihutamist jätkanud.

Jõulude paiku 2011 peatasid politseinikud Krossi 1,5 aasta jooksul juba viiendat korda ja jätsid ta seekord kolmeks kuuks juhiloast ilma. Möödus aasta ja rikkumisi lisandus neli. Tänavu jaanuaris otsustas politsei Krossilt juhiloa ära võtta juba pooleks aastaks. Ent seegi Krossi ei peatanud, vaid ta jätkas sõitmist.

Loe lähemalt, milliseid liiklusrikkumisi on poliitik Eerik-Niiles Kross kolme aasta jooksul korda saatnud ning kuidas ta ise neid kommenteerib.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>