Kurikamees: pattu teha on lihtne

 (1)
Kurikamees: pattu teha on lihtne
odnoklassniki.ru

Kurikamõrvas kahtlustatav Vjatšeslav avaldas oma hingeelu saladusi avalikult netis.

Mis täpselt sundis 28-aastast Vjatšeslavi eelmise aasta 23. novembri hommikul haarama kurika ja peksma läbi kaks juhuslikult ette jäävat naisterahvast, ei saa tõenäoliselt täielikult teada isegi politsei. Väidetavalt oli mees, kelle iseloomu ja tabamise asjaolusid kirjeldas Eesti Päevaleht detailsemalt juba eile, tõsiselt tülli pööranud oma naisega. Oli see ainus põhjus või järgnes ülikeerulistele suhetele naisterahvaga ka mingi isiklikumat laadi rünnak Vjatšeslavi vastu, mis vihahoo temas valla päästis, pole kindel.

Ehkki enamik meediaväljaandeid avaldas eile Vjatšeslavi täisnime, ei identifitseeri Eesti Päevaleht mehe lähedaste puutumatuse huvides  jõhkras mõrvas ja mõrvakatses kahtlustatavat meest jätkuvalt täielikult. Facebookiga võrreldava Venemaa populaarse suhtlusportaali Odnoklassniki.ru profiilist nähtub, et Vjatšeslav aimas oma vahelejäämist ette. Samuti paistab sealt silma, et Snelli pargi sündmused teda täiesti ükskõikseks ei jätnud. Viimati külastas mees portaali vahetult pärast südaööd eelmisel teisipäeval. Vahi alla võeti Vjatšeslav reedel, mis tähendab, et politsei võis ta kinni pidada juba kolmapäeval.

Viimases sissekandes, mis on tehtud nädal tagasi esmaspäeval, tsiteerib Vjatšeslav Venemaa räppari Gufi laulusõnu, mis tõlgituna kõlavad umbes nii: „peab kindlasti meelde jätma selle imeliku päeva. Täna taipasin lõplikult – mul ei ole…” Ehkki Gufi laulus jätkub see lause sõnaga „sõpru”, on Vjatšeslav jätnud lause lõpetamata. Kas Vjatšeslav mõtles selle imeliku päeva all 23. novembrit, oskab öelda vaid tema ise. Fakt on, et samal päeval möödus täpselt üheksa kuud päevast, mil Snelli pargis tungis kurikamees kallale kahele naisterahvale, kellest üks hiljem haiglas suri.

Samal teemal:

Samalaadseid filosoofilisi mõtisklusi, mis tagantjärele tunduvad kõik viitavat eelmise novembri traagilistele sündmustele, leiab Vjatšeslavi Odnoklassniki profiilist mitmeid.

Selle aasta veebruaris vahetult enne sõbrapäeva ja sõbrapäeva ajal paistis vähemalt Odnoklassniki konto järgi Vjatšeslavi tabavat patukahetsusperiood. „Pattu teha on nii lihtne, aga keeruline on pattu heaks teha,” teatas ta seitsmendal veebruaril. Kolm päeva hiljem aga juba nii: „Inimene sünnib patusena – piinades ja vere sees.” Ja veel päev hiljem – valentinipäeval ehk 14. veebruaril – avaldas Vjatšeslav, et kahjuks pole süda patarei – uut asemele panna pole võimalik.

Portaali järgi ei olnud Vjatšes­lav üdini eraklik inimene. Vastupidi, ta oli oma sõbraks märkinud üle 160 inimese ja riputanud endast üles ka paarkümmend fotot, millest osa on isegi spetsiaalselt fotograafi juures poseeritud. Eelmise aasta novembrist aga, mil koledad sündmused Tallinnas Snelli pargis aset leidsid, ei ole Vjatšeslavi profiilile ühtegi märki maha jäänud.

Kohtusse järgmisel aastal

•• Ametlikult kahtlustab prokuratuur Vjatšeslavi praegu mõrvas ja mõrvakatses ehk karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis lubab mehele karistuseks mõista ka eluaegse vangistuse. Tõenäoliselt on mehele esitatud kahtlustus ka vägistamises, kuid seda prokuratuur ametlikult ei kinnita.

•• „Ka peale kahtlustatava tabamist tuleb kriminaalasjas läbi viia terve rida erinevaid menetlustoiminguid, mille sisu kohta hetkel informatsiooni anda ei saa ning mis tähendab ka seda, et prokuratuur loodab süüdistuse esitada ehk kriminaalasja kohtusse saata mitte varem kui 2010. aasta lõpus või 2011. aasta alguses,” ütles Põhja ringkonnaprokurör Ainar Koik.

•• Kui praegu on Vjatšeslavi kohta algatatud mitu kriminaaluurimist, siis enne kohtusse saatmist ühendab prokuratuur kõik Vjatšes­lavi puudutavad kriminaalasjad ühte ühisesse menetlusse.

•• Kuna üks episood puudutab vägistamist ning sellised kohtuistungid on tavaliselt kinnised, siis ähvardab ka see kohtuasi vähemalt osaliselt kinniseks muutuda.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare