KURJAD LOOMAD: Mida teha, kui koer ründab


Kui koer ründab, kipub inimene esmalt kohe kätega vehkides jooksu pistma. Nii saab kurja koera eest tervelt ära aga enamasti vaid siis kui koduvärav selja taga. Ühtset kuldreeglit, kuidas ründest kindlalt välja tulla, ei saa anda ka spetsialistid. Kõige parem, kuid üsna raskesti teostatav, on külma närvi säilitamine.

"Iga juhtum on nii erinev ja lähtuda tulebki antud olukorrast," ütleb koerte koolitustreener ja tarkade koerte klubi asutajaliige Sirje Vets.

Käitumine sõltub palju sellest, mismoodi koer ründab, kas ta on argusest agressiivne või tahab näidata üleolekut või kaitsta oma territooriumi, nendib koeri koolitav loomaarst Veiko Salk. Tema sõnul on argusest tulenev agressiivsus koera käitumisest ja ilmest näha. Enesekindla koera saba on tavaliselt püsti, juhul muidugi kui ta tõug seda võimaldab. Ara koera saba on pigem taha sirutatud või jalge vahel. Arg tuleb ligi klähvides ja uriseb, tal on karv turris ja kõrvad lidus, toob Salk näiteid.

Ara puhul on kindlaim moodus võtta ise sisse julge asend ning näidata mingil määral agressiivsust üles. Ähvardada ei tohi, kuid koerale tuleb kindla pilguga otsa vaadata. Selline koer pole tavaliselt ohtlik, kuid võib siiski näksata kui selja pöörate või ise argust välja näitate.

Kui tegu on lihtalt kurja koeraga, siis päris kindlalt päästvat head kaitsevahendit ei olegi, kõik sõltub olukorrast. Kindlasti tuleb rahulikult seista ja mitte koerale otsa vaadata . Salgu sõnul on parem kui pilk on maas, ise saab ju samal ajal silmanurgast toimuvat jälgida. "Otsa vaatamine on loomariigis kindel konflikti tunnus," ütleb Salk.

Malle Pajula

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare