Laar: ministrite arv võiks olla väiksem

 (165)

Isamaa ja Res Public Liidu (IRL) esimehe Mart Laari hinnangul võiks vähendada valitsuse liikmete arvu ning jagada rahvastikuministri ning regionaalministri kohustused teiste ministrite vahel.

Mart Laar selgitas, et lihtsam on probleeme lahendada nendel ministritel, keda toetab ministeerium ja otsuse kahe ministrikoha kaotamises võiks Laari hinnagul langetada järgmine valitsusliit, vahendasid ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

Portfellita rahvastikuministri koht kuulub praegu sotsiaaldemokraatidele, regionaalminister on teiseks ministriks siseministeeriumis ning see koht kuulub Isamaa ja Res Publica Liidule.

Endine rahvastikuminister ja sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Katrin Saks arvab, et praegu ei tohiks regionaalministri ja rahvastikuministri ametikohta kaotada, sest kriisi tingimustes on kindlasti vaja ministrit, kes suhtleb regioonidega ja rahvastikuministrit, kelle ülesanded on vähemustega tegeleda.

Keskerakondlane Evelyn Sepp ütles, et kui koalitsioon mõtleb kokkuhoiule ja on ministrite arvu vähendamises kokku leppinud, siis võivad nad plaani kohe ellu viia ja ülesanded teiste ministrite vahel jagada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare