NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki "Teata sobimatust kommentaarist"!
Kommentaaride järjekord: parimad uuemad vanemad
 • Rando O.

  05.10.2012 13:52
  Mulle meeldib kui palju mõistlikke kommentaare ja thumbs up'e siin kommentaarides on. Jääb mulje, et kui intellektuaalset vara mingil moel rünnatakse, siis intellekt tuleb ikka pinnale ja ütleb selle kohta midagi.

  Ise ei osta endale raamatuid, sest üritan hoida võimalikult väikest maiset vara. Kahju on aga nendest, kes tõepoolest kasvatavad endale arvestatavat raamaturiiulit koju, et mugavalt vaimu toita. Kahju on ka sõpradest kellele ma enam sünnipäevadeks häid raamatuid ei jaksaks osta. Ja kui raamatukogud enam nii palju uusi raamatuid ei jõua soetada, siis on ka endast ja teistest raamatukogu-sõltlastest kahju.

  Oleme jah, eestlased, sellised pisikesed mutukad maailmamunal, nõrga majandusega jne. Aga vähemalt vaimult võiksime olla suured. Häbiväärne, et kultuuriminister seda ei soodusta, vaid raskendab.
  Vasta
 • kahh

  05.10.2012 14:20
  Muidugi tõstame käibemaksu, sest raamatukogude kohustuslik kirjandus (Langi ettekirjutusel) toob liiga vähe sisse kirjastajatest sõpradele.
  Vasta
 • zooey

  05.10.2012 14:22
  Lang mehistus riigikorras, kus ametnik võttis öelda, milliseid raamatuid avaldada, lugeda tohib ja mis filmid kinno kõlbavad. Valitsusliikmete peakestes istub sama riigikord edasi:karistame raamatuid maksuga ja siis mõnedele "sobilikele" anname armu. Tulge mõistusele! Eestikeelne lugemisvara on habras haruldus, sest selle lugejaid on maailmas üldse üks miljon, kui sedagi. Selles keeles kirjutamine ja kirjastamine pole äri vaid ime, mis kestab just nii kaua, kuni riigi käes olevad majandushoovad, sh maksud, seda võimaldavad. On, jah, paljud raamatud kehvad ja kirjastusi liiga palju, nagu on meil muudki kehva kultuuri. Aga trükitud eestikeelne kirjasõna on meie peamine tagatis, et me suudame ka edaspidi eesti keels mõelda, eestikeelseid sõnu oma igapäevastes tegemistes lauseteks ja mõteteks vormistada. Kas see toetub originaal- või tõlkekirjanduse lugemisele, vahet pole. Peaasi, et rahvas loeks, sest ainult lugeja rahvas on tark rahvas. Küll tark rahvas oskab ise valida varsti ka paremaid raamatuid ja paremaid riigijuhte.
  Vasta
 • §-ik:3

  05.10.2012 14:35
  Geniaalnekirjutas:
  Geniaalne, ega teisiti polegi võimalik eestlaste kirjaoskamatust süvendada, 10 % on liiga vähe! Kui loed raamatuid, saad targemaks, hakkad analüüsima ja mõistma valitsuse...
  1 vastus
  Proletariaat ja kommunistid on seotud ning koos on nad ühepäeva liblikatena konstitusiooniliste monahistlike riikide kukutajate seltskond - partie. Võitjatena on parteisõdurid liberaalid, kes nagu alati, on võtnud ette suure tüki.
  Liberaalid pateilastena on nagu põrandaalused, kel erakondlastena on avalikult esinenedes õnnestunud salaja nagu alati, libistada end ise ajutiste valitsuste koosseisu. Hiljem on edukad, kaassaegsete inimestena, ise hakanud esidusdemokraatideks ja üritanud vabade inimeste põhiseaduslikke rahvusriike ise, juba seaduslikult juhtides, oma riigi, kui juriidilise isiku alustalasid õõnestada.
  Aga põlismaalased näevad, et Eesti põhisedust reformides onvõtjad langenud liberaalidena isevalitsejate kombel ja ärganud hiljem juba rahatute ja teovimetute liitriiklastena. EL-us on juba hilja märgata, et globaalses mängumaailmas käib elu juba teise maailma alumisel tasemel. Paganate Maal pole õnnestunud tulnukail uut inimest teha ja põlismaalasi riiklikul tasandil reformida.
  Materialistidest isehakanud ajutiste valitsejate, pikaks veninud _pique-nique_ ei saa Maal jätkuda nagu elu paradiisis. Liberaalid ise on aegruumis eksinuina riivanud füüsiliselt elades kõiki, bioloogiliselt mõtlevaid kõrgeima võimu kandjaid - Maal inimesi. Tungides bioloogilisesse ainelisesse keskkonda, teaduslik-seadusliku, kirjutatud õigusega võib mängumaailma õiglasemaks muuta, aga seda ei saa teha, enesevalitsuse kaotanud ja Maal üleilmselt liitunud globalistid "asja" mõistusega jagamata.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • figa

  05.10.2012 14:48
  ei osta juba aastate vältel raamatuid, kuna üks kord läbi lugemiseks endale koju asi hankida tundub mõttetu,,,siiani õnnek raamatukogud veel funktsioneerivad,, ja kui mõtlema hakata, siis ilma söögita elada ei saa, ilma raamatuteta kuidagi ikka saab...
  Vasta
 • vallo

  05.10.2012 15:01
  Härra Langi elu on vist tõesti raske, peab igasugustele igasuguseid asju seletama? Tegelikult on minister väga armas inimene ja ta muretseb meie pärast ja meie kultuuri pärast. Igatahes ta ei armasta kollast kirjandust ja tema järgi hakkab rahvas vist pärast maksu tõusu rohkem väärtkirjandust ostma, mis on muidugi ilus unistus. Radiointervjuust selgus et mingid inimesed ajavad härra ministri ikka väga kiunuma ja seda pidevat kiunumist kuulates tekib küll tunne et ta võiks mõnes muus valdkonnas ja mitte poliitikas tegutsema.
  Vasta
 • Hindamatu nauding

  05.10.2012 15:04
  Ega raamatu hind ju pole numbriliselt tõusnud. Kui tuli EEK maksid raamatud ümmarguselt 5-7 krooni, nüüd maksab sama raamatud 5-7 €. Muidugi ei osta ma enam raamatuid, ei nüüd ega siis ka tulevikus, kui peale põhjustatud, Langi hinnatõusu järel, maksab raamat 6-8 E.
  Vasta
 • xx

  05.10.2012 15:35
  Reformarid on vist täiesti mõistuse kaotanud kui nad sellise kultuuriministri meile pähe määrisid
  Vasta
 • kaia

  05.10.2012 15:45
  Langi mõtted on enamus rämpsud.
  Vasta
 • Blues

  05.10.2012 16:17
  Käib nagu mingi võistlus, kes suudab rohkem makse tõsta ja hindasid kergitada. Masendavaid sõnumeid saabub igast eluvaldkonnast. Kuhu edasi, seltsimehed ekskommunistid?
  Vasta
 • Ergot Proxy

  05.10.2012 16:25
  Paberkandjal raamatute tootmiskulud kallinevad ajas nii või teisiti. Kuivõrd on väärtustatud paberraamat koos selle tootmise meisterlikkusega määratud ajaloo prügikasti lendama, selgub üsna pea. E-raamatul on praegugi kõrgem käibemaks, müüginumbrid pole suured ja hinnad pole madalad, suurt tulu pole need Eestis toonud ei kirjastustele ega müüjatele. Lugemisoskus ei võrdu lehekeeramisoskuse või ekraanitoksimisvõimekusega.

  Lugemis- ja kirjutamisnaudingut saab tarbida aga ainult see, kellel piisavalt materjali harjutamiseks, enesearenduseks, avastamiseks. Tehke inimesele selgeks, et ega lugeda polegi vaja osata - see liig kallis lõbu elik kultuuris ebavajalik -, siis ei osta ega laenuta (tootmisest rääkimata) enam eliidiväline inimene midagi. Nõustun nii mõnegi eelkommentaatoriga, et mida lollem ja mitteloovam on mass, seda kergem on teda valitseda. Peaasi, et söekaevur oskaks oma masnaid juhtida ja tuumafüüsik oma aparaatidega mehkeldada. Omavahel pole neil mingit vajadust mingitel luulelistel teemadel suhelda.

  Kultuuri hetkeolukord paberraamatu kadu veel ei soosi, aga kunstlikult annab asja kiirendada küll. Praegusest madalast käibemaksust võidavad eelkõige kultuuriväärtusi toetavad ja arendavad kirjastajad, kelle tulu ei ripu ära menukite läbimüügist. Kes, millele ja kuidas tulevikus (nagu ka praegu) laekuvat suuremat maksuraha jaotab ja ilmuda tahtavate raamatute väärtust hindab, sõltub sellest, millise lugemusega inimesed otsustajate ametikohtadele maanduma hakkavad.
  Vasta
 • kuulge

  05.10.2012 16:55
  pekse see idioot jäädavalt minema või pange rongi peale!
  Vasta
 • sdsdsd

  05.10.2012 18:31
  muidugi tõstke, raamatud ongi liiga odavad
  Vasta
 • tuta

  05.10.2012 19:09
  Niigi ei jõua enam raamatuid eriti osta,eks nüüd siis tuleb raamatupood üldse ära unustada.Äkki teeks ikka raamatukogud ka tasuliseks ,mis sellel kaltsakproletariaadil(nagu hr.Lang suvatses ükskord juba Eesti rahvast nimetada) ikka nende raamatutega teha peaks olema.Rabagu lugemise asemel tööd teha ja maksku rohkem makse!
  Vasta
 • ats

  05.10.2012 20:47
  äkki hoopis tõstaks eesti töötajate palku:)???
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Cyrus

  05.10.2012 21:16
  Langi palka mahakirjutas:
  Teen ettepaneku Langi sissetulekut kärpida viis korda, et ta Skandinaavia ametivendadega jõuaks sotsiaalselt võrdsesse seisu, lähtudes mõlema riigi keskmisest palgast.
  2 vastust
  Absoluutselt õige! Lisaks võiks Langil soovitada oma kodune raamatukogu mõnele avalikule raamatukogule kinkida, sest on ilmsesti näha, kuivõrd meie "kultuuri"minister raamatuid põlgab.
  Vasta
 • a la Langi moodi

  05.10.2012 22:04
  milleks raamatud ja raamatukogud oma alampaljadega raamatukoguhoidjatega......raamatutest saab luksuskaup...kurb
  Vasta
 • taara avita

  05.10.2012 22:35
  lang, milliseks ministriks järgmisena on plaanis hakata?
  Vasta
 • ja

  05.10.2012 23:09
  olemegi viie rikkama riik
  Vasta
 • kevad ja kaka

  06.10.2012 00:53
  Pohhui. Peale viimast hinnatõusu (Anzipi kärpiiseprogramm) ei ostegi enam poest. Google+PDF ja koogu moos.
  Vasta
LISA OMA KOMMENTAAR
Selle artikli kohta on 187 kommentaari
Nimi
Kommenteerimistingimused