Lang: naistevastase vägivalla vastu pole eraldi tegevuskava vaja

 (4)
Lang: naistevastase vägivalla vastu pole eraldi tegevuskava vaja
Rein LangTerje Lepp

Justiitsminister Rein Lang andis tänases riigikogu infotunnis mõista, et pole mõtet hakata koostama riiklikku tegevuskava, mis tegeleks vaid ühe soos esindajate suhtes toime pandava vägivallaga võitlemisega, kuna siis võiks tekkida diskrimineerimise oht.

Riigikogulane Evelyn Sepp (Keskerakond) küsis infotunnis minister Langi käes, kas on olemas minigisugust tegevuskava naistevastase vägivalla vähendamiseks.

„Niisugust tegevuskava nagu naistevastase vägivallaga võitlemise tegevuskava valitsusel ei ole. Olen teadlikult öelnud, et meie jaoks justiitsministeeriumis vägivald on vägivald,“ vastas Lang ning lisas, et ei saa hakata eraldi suhtuma vägivalda sõltuvalt sellest, kas see on toime pandud laste, naiste, vanurite või meeste suhtes.

„Möönan, et justiitsminsiteerium on seisukohal, et vägivallaga tuleb võidelda kõikidel tasanditel, mitte tõsta ühte või teist gruppi siin eraldi esile ja kavandada mingeid tegevusi eraldi mingi teatava grupi suhtes, olgu see siis sootunnuste või mingite teiste tunnuste põhjal,“ lisas ta.

Lang meenutas, et Eesti põhiseadus ja Euroopa õigus ütleb väga selgelt, et diskrimineerimist olla ei tohi.

„Kui hakkame tegema mingisuguseid tegevuskavasid, mis on suunatud üksnes vaid ühe soo esindajatele võib väga kergesti lõppeda sellega, et me diskrimineerime ühte sugupoolt,“ jätkas ta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare