Langi nõunik üritas parandada ministrit käsitlevat Wikipedia artiklit

 (9)

Justiitsminister Rein Langi nõu-nik Kairi Õun üritas esmaspäeval parandada internetientsük- lopeedias Wikipedia Langi kohta loodud artiklit, põhjendades seda sooviga kõrvaldada kirjutisest ministri hiljutist sünnipäevapidu kajastavad ebatäpsused.

Teisipäeval tõstatas üks Wikipedia Eesti-toimetajaid Sander Säde oma blogis küsimuse, miks Langi nõunik Kairi Õun üritas kustutada infot ministri sünni-päevapidu puudutavast ingliskeelsest Wikipedia artiklist.

Õun selgitas Päevalehele, et ta proovis Wikipedias üleval olnud versiooni parandada, kuna see oli võrreldes Langi karjääri kohta kirjutatud paari lausega ebaproportsionaalselt pikk ning tegu polnud ka õiglase kajastusega. “Leian, et igal inimesel on kohustus reageerida, kui näeb kusagil eksitavat informatsiooni, ja nii ka minul,” ütles Õun.

Pärast Wikipedia toimetaja sekkumist Õun enam ministrit käsitlevas artiklis teksti kustutada ei üritanud, kuid seejärel registreerus Sander Säde sõnul uus kasutaja, kes püüdis taas kustutada Langi sünnipäevapidu ja seal esitatud näidendit      “Adolf” käsitlevat lõiku.

Õuna sõnul juhtis tema tähelepanu Langi käsitlevas artiklis sisalduvale teabele üks tuttav, kes ei tööta justiitsministeeriumis. Õun kirjutas vastava kirja ka Wikipediasse, mille moderaator nõustus Langi sünnipäevapeo kajastamise ebaproportsionaalsusega ja kärpis oluliselt lõiku.

Puhkusel viibivalt Langilt endalt Päevalehel eile kommentaari saada ei õnnestunud.

Diskussiooni tekitanud lõik Langi sünnipäevapeost puudutas 4. juulil Tartus Püssirohukeldris peetud ministri 50 aasta juubelit, kus etendati Briti näitekirjaniku Pip Uttoni antifa‰istlikku monodraamat “Adolf”. Vene meedia hambusse sattunud Langi kaitseks astus möödunud nädalal välja ka Utton ise, kes soovitas Vene diplomaatidel ja meedial lavastust vaadata.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare