Lasnamäe õigeusukiriku ehitust finantseerib Andrei Pervozvannõi Fond


Tallinna linnapea Edgar Savisaar kirjutas täna alla kokkuleppele Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku ja Moskva Andrei Pervozvannõi Fondiga koostööks Tallinnasse Lasnamäele õigeusu pühakoja ehitamiseks.

Kokkuleppe kohaselt investeerib Andrei Pervozvannõi Fond selle aasta jooksul kiriku ehitusse 1,5 miljonit eurot, teatas Raepress.

Eesmärk on jõuda ehitusega valmis 20. veebruariks 2011. aastal ning õnnistada sellel päeval sisse kiriku kuplile paigaldatav rist. Pooled leppisid kokku tõmmata kiriku edasiseks ehituseks ja selle finantseerimiseks kaasa nii ettevõtjaid kui ka ühiskondlikke organisatsioone.

Kokkuleppele koostööks pühakoja ehitamisel on koos linnapea Edgar Savisaarega alla kirjutanud ka Andrei Pervozvannõi Fondi president Sergei Štšeblõgin ja Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Kornelius.

Moskva Andrei Pervozvannõi Fond on Venemaal tuntud ühiskondlik organisatsioon, kes tegeleb religioossete ja ajalooliste ehitiste taastamise ja kaitsega. Näiteks sel aastal avastati nende eestvõttel Kremli müüri peidetud ajaloolised ikoonid, mida bolševikud olid soovinud hävitada.

e-kaubandus konverents