Lasnamäele tuleb patriarh Aleksius II nimeline väljak

 (20)

Tallinna linnavalitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel toetada linnapea ettepanekut anda Lasnamäel asuva vene õigeusu kiriku ette rajatavale väljakule patriarh Aleksius II nimi.

Lasnamäe vene õigeusu kiriku ehitusele andis patriarh Aleksius II oma viimasel külaskäigul Tallinnas õnnistuse.

"Patriarh Aleksius II oli väljapaistev isiksus ja meie kaasmaalane," ütles linnapea Edgar Savisaar. "Mäletan koostööd temaga 1989. aastal Moskvas rahvasaadikute kongressil, kus olime mõlemad Molotov-Ribbentropi pakti salaprotokollide avalikustamise komisjonis. Ta toetas koos meiega selle komisjoni edumeelseid otsuseid, mis Eesti vabaduse ja iseseisvuse taastamisele oluliselt kaasa aitasid. Hindan tema tegevust kõrgelt, ta oli aus ja õiglane ning kõrgeid moraalseid väärtusi kandev usuliider. Ma ei tea kedagi teist nii silmapaistval positsioonil olnud Eestimaa juurtega suurmeest," rääkis Savisaar.

Linnapea lisas ka, et kui teda tabas mõni aasta tagasi infarkt ja ta lamas Tartu Maarjamõisa haigla intensiivraviravipalatis, siis oli just Aleksius II esimeste hulgas, kes haiglasse helistas, talle kaasa elas ja head paranemist soovis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare