Lastekaitsja tahab oma hoolealustele ise emaks olla

 (33)

Lastekaitsja tahab oma hoolealustele ise emaks olla
Illustratsioon: Ott Vallik

Väikevalla lastekaitsjal tekkis lastega side, enne kui nad probleemsest kodust eemaldati. Selle asemel et neli õde-venda koos asenduskodus edasi elaksid, peab vald paremaks, et kaks nooremat last kasvaksid lastekaitsja kodus. Asjasse sekkunud maavanem usub, et ametnik ei tohiks tööd koju kaasa võtta.

Põlvamaa väikevallas oli mitu aastat probleeme perega, kus kuritarvitati alkoholi ja väikelapsed jäeti hooletusse. Vald püüdis peret aidata kodu remontimise ja nõustamisega, kuid pere suhted kolme tugi­isikuga läksid üksteise järel lörri. Pärast paari aastat jändamist oli selge, et laste olukord niiviisi paremaks ei lähe.

Kahe aasta eest tuli valla sotsiaalnõuniku kõrvale tööle noorem lastekaitsespetsialist, kes pidi samuti hakkama tegelema kõnealuse, selleks ajaks juba neljalapselise perega. Näiteks oli lastekaitsja silmitsi olukorraga, kus talle tuli uksele vastu väikelaps, kes oli terve päeva sama mähkmega olnud. Ta kääris käised üles, võttis lapse sülle ja asus mähkmeid vahetama. „Kuna me ei leidnud enam ühtegi tugiisikut, siis ta hakkaski lastega tegelema,” ütles lastekaitsja ülemus, valla sotsiaalnõunik. Aasta hiljem pöördus vald kohtusse ja kohtuotsusega peatati vanemate hooldusõigus kõigi nelja lapse üle. Valla amentikud viisid õed-vennad Tilsi lastekodusse (ametlikus keeles asenduskodusse).


Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare