Lastevanemad: kooli ja kodu leping tihendaks koostööd

 (9)
Lastevanemad: kooli ja kodu leping tihendaks koostööd
Kristo Nurmis

Lastevanemate Liidu arvates võiks kõikides koolides kehtida lepingute süsteem, millega võtavad kohustuse nii kool kui lapse perekond, see aitaks parandada vanemate koostööd kooliga.

 Lastevanemate Liidu juhatuse liikme Aivar Halleri sõnul on sideme puudumine kodu ja kooli vahel haridussüsteemi kui terviku puudujääk ja tagajärg, vahendasid ERR-i Uudised raadiouudised.

"Endiselt on individuaalne pingutus see, mille eest hindeid pannakse," tõdes Haller, kelle sõnul valitseb suhtumine, et kuni ema või isa kooli ei kutsuta, on kõik korras. Samamoodi on tema arvates lapsevanematel suhtumine, et vaid e-koolist saadakse teada, kuidas lapse õppimisega lood on.


Nii Kuusalu kui Audentese erakoolis töötanud Enn Kersman tõdes, et nn tavakoolid võiksid üle võtta erakoolis kehtiva lepingute süsteemi, millega kool ja lapsevanemad võtavad endale kohustuse ja peavad seda ka täitma.

"Era- ja tavakooli vahel ei ole võrreldav lastevanemate huvi selle vastu, mis nende lapsega koolis toimub ning kuidas nende lapsel koolis olla on," selgitas Kersman.

"Laps võib kooli poolt olla kuitahes heas arengukeskkonnas, aga kui kodutugi puudub, on see kooli võitlus tuuleveskitega. Suhelge oma lapse klassijuhatajaga, suhelge aineõpetajaga, suhelge direktoriga. Mida rohkem te vastastikku informatsiooni vahetate, seda parema keskkonna te lapsele loote," rõhutas Kersman.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare