Leivo: Estoniaga veeti relvi vähemalt kahel päeval

 (16)
Leivo: Estoniaga veeti relvi vähemalt kahel päeval
Margus Leivo.Marko Mumm

Parvlaeva Estonia relvavedu uurinud riigikogu erikomisjoni esimehe Margus Leivo sõnul veeti Estoniaga küll relvi, kuid laevahukuga see seotud pole.

"Minu ja mitme teise komisjoni liikme veendumuse kohaselt ei olnud parvlaeva hukk ja sellel veetud kaup omavahel seotud. Laev hukkus seetõttu, et ei saanud merega hakkama," ütles Leivo intervjuus ETV saatele Terevisioon.

Leivo sõnul on ta siiamaani veendunud, et mingisuguseid rakette parvlaevaga ei veetud. Küll aga on tuvastatud väiksema sõjatehnika vedu vähemalt kahel korral. "Vähemalt kahel päeval on veod olnud," lausus Leivo.

Ühtlasi väitis Leivo, et komisjon lükkas ümber müüdi nagu Estonia hukk oleks seotud ärimees Aleksandr Voronini kohvriga, mille tuukrid hiljem vrakilt ära tõid. Leivo sõnul tuleks uurida hoopis seda, miks tuukrid üldse 6. dekil käisid.

Samuti lükati ümber väited nagu Estonia hukk oleks seotud erukindral Aleksander Einselniga ning komisjon ei leidnud tõestust sellele, et Einseln oleks saatuslikul ööl parvlaevale Estonia helistanud.

Margus Leivo seisab jätkuvalt selle eest, et uurida põhjalikult laevavraki seda külge, mis on vastu merepõhja. 
 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare