Ligi: rahvastikuministri ametis on igasuguse poliitilise kogemuseta inimene

 (78)

Reformierakondlasest riigikogu liige Jürgen Ligi arvates on rahvastikuministri ametikoht loodud vägivaldselt ja samamoodi on sinna võetud ka igasuguse poliitilise kogemuseta inimene.

Tänases Kuku raadio „Keskpäeva“ tunni saates arutasid ärimees Rein Kilk ja endine kaitseminister Jürgen Ligi rahvastikuminister Urve Palo ameti vajalikkuse ja edukuse üle.

Sel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et riigikontrolli raporti kohaselt on Urve Palo hakkama saanud vaevalt pooltega talle määratud ülesannetest. Minister lükkas selle info ümber, öeldes, et tegelikult on ta oma ajaplaanist hoopis ees, mitte maas. Rein Kilk tõstatas täna küsimuse, kuidas on võimalik, et ministri jutt ja riigikontrolli aastaraport täiesti lahku lähevad.

„Kui aastatöö on juba tehtud, huvitav, mida ta ülejäänud aasta teeb?“ küsis Kilk. Ärimehe andmetel on Urve Palol ka 14 nõunikku, millega ei saa uhkeldada ükski teine minister Eestis. „Nõunike osas on maailmarekord püstitatud ilmselt,“ kommenteeris Kilk.

Ka riigikogu liige Jürgen Ligi on arvamusel, et rahvastikuministri ametikoht on üks võimalus riigi raha säästmiseks. „See amet on suhteliselt vägivaldne ja suhteliselt vägivaldselt on sinna võetud inimene…noh, ma ei saa öelda, et tänavalt, aga selline inimene, kellel puudub igasugune poliitiline kogemus.

See poliitiline kogemus ei ole mitte negatiivne nähtus, ma võin kinnitada, see oleks ministrile hädavajalik.“

Täna Eesti Päevalehes avaldatud infot, mille kohaselt on vabariigi juubelipidustustest kuulnud vaid kümnendik küsitletud venekeelsest elanikkonnast, kommenteerides arvas Kilk, et selliste tulemuste juures ei oleks mõtet rahvastikuministrile antud ülesande jaoks suuri rahasummasid eraldada.

Jürgen Ligi sõnul ei oleks päris ilma ka võimalik hakkama saada ning vene elanikkonna teadmatuses ei saa siiski vaid Urve Palo tegemata tööd süüdistada. „Midagi ikkagi peab tegema ja midagi ka tehakse. Iseasi, kas see on hästi tehtud.“ 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare