Linnaarhitekt: pöörduge EKKM-i tuleviku asjus otse Kõlvarti poole

 (14)

Avalik arutelu. Kultuurikatla, Linnahalli ja mere vahelise ala detailplaneering
Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd laiutas eilse elanikega kohtumise lõpus käsi: arhitekt võivat Kultuurikatla ümber teha kümneid planeeringuid, aga lõpuks otsustavad ju ikkagi poliitikud.Foto: Heiki Rebane

Eileõhtusel arutelul Kultuurikatla ümbruse üle praeti kahe tunni jooksul linna peaarhitekti Endrik Mändi. EKKM läheb kohalikele korda.

„Selline väike maatükk Tallinna kesklinnas läheb inimestele vägagi korda,” viipab Eesti kaasaegse kunsti muuseumi (EKKM) juht Anders Härm üle Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse saali. Saal on liiga väike, et mahutada uksest sisse pressivaid inimesi, kes tahavad kuulata, milline on Kultuurikatla ümbrus linna uue plaani järgi. Tuleb käsklus toolid kokku korjata ja virna seada.

Rohkem kui kahetunnise püstijalavaidluse jooksul koorub välja põhiline vastasseis: Kalamaja elanikud näevad, et linn tahab mererannale monstrumit püstitada. Linna esindav peaarhitekt Endrik Mänd pareerib süüdistusi sellega, et seni omasoodu arenenud tegevus Kultuurikatla aias ja EKKM-is ei saa lõputult kesta.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare