Põhja-Tallinna linnaosavanema Karin Tammemäe otsusega on linna raha eest tellitud 8000 kalendrit, kus on tema enda ja asetäitja Priit Kutseri pildid. Kalendrid läksid linnakodanikele maksma 10 800 eurot.

„Põhja-Tallinna valitsusel on traditsioon kinkida oma koostööpartneritele jõuludeks ja uueks aastaks kalendreid,” vastas linnaosa avalike suhete nõunik Margus Eek. „2012. aasta kalendrid olid kujundatud linnaosa iseloomustavate fotodega, sellel olid ka linnaosavanema ja tema asetäitja pöördumised. Projekti kogumaksumuseks oli 10 800,01 eurot,” selgitas Eek ja kinnitas, et see raha tuli linnaeelarvest.

Eesti Päevalehele on laekunud ka infot, et Põhja-Tallinna ametnikud jagavad osale linnakodanikele kohvi- ja pesupulbripakke. „Suure tõenäosusega peate kohvi ja pesupulbri all silmas 2011–2012 eakate ja vähekindlustatud perede jõuluüritustel tehtud kingitusi. Tegemist on pikaajalise traditsiooniga. 1200 perekonnale tehtud kingituste kogumaksumuseks oli 6480 eurot,” saime arupärimisele vastuseks. Lisati veel, et 120 pakki pesupulbrit jäi jõulude ajast üle ja neid jagati ka hiljem.

Tutvustamine ja absurd

Eelmisel aastal esitas prokuratuur Tammemäele kahtlustuse omastamises. Mõni kuu enne seda, suve hakul otsis kaitsepolitsei läbi linnaosavanema tööruumid ja infokandjad. Prokuratuuri pressiesindaja Arno Põder kinnitas, et menetlust alustati selle tõttu, et Tammemägi tellis ja levitas valimismeeneid, mille valmimiseks võeti raha linnaeelarvest. Põdra sõnul pole prokurör süüdistust veel esitanud. Tammemägi kommenteeris tollal, et talle esitatud kahtlustus on absurdne, kuna ta ei olnud sel ajal veel isegi mitte saadikukandidaat, kui vormistati tellimused, milles teda süüdistatakse. Lisaks leidis ta, et uue linnaosavanemana oli tal täielik õigus ja kohustus tutvustada ennast Põhja-Tallinna elanikele ja levitada neile infomaterjale.