Looduse Omnibussi ja Looduse Aasta Foto hing Jaan Riis sai Kumari-nimelise looduskaitsepreemia


Täna anti loodusemees Jaan Riisile Vabaõhumuuseumi kiigeplatsil looduskaitsekuu avamise käigus Eerik Kumari nimeline looduskaitsepreemia koos looduskaitse kuldmärgiga.

“Looduse kaitsmine algab väikestest asjadest – märkamisest, tähele panemisest. Selle järel saab tulla ka aupaklik ja hooliv suhtumine loodusesse. Jaan Riis on tegus loodusemees, kes on väga paljudele inimestele selle oskuse edasi andnud,” ütles preemia üle andnud keskkonnaminister Keit Pentus. “Ta on enda ümber tekitanud lausa oma koolkonna loodushuvilistest, teadlastest, rännumeestest, kunstnikest, muusikutest ja toetajatest.”

Tartu Ülikooli geograafina lõpetanud Jaan Riis on OÜ Looduskiri juhataja ja Eesti Looduskaitse Seltsi juhatuse kauaaegne liige. Tema eestvedamisel toimuvad Rahvusraamatukogus populaarsed loodusõhtud juba alates 1999. aastast. Looduse Omnibuss sõidab ringi 2001. aastast. Aastaringselt toimuvad bussiretked koos heade juhtidega on sisukad ja meeldejäävad.

Alates 2001. aastast on Jaan Riis fotovõistluse Looduse Aasta Foto peakorraldaja. Tänavu võttis sellest osa juba 1850 looduse pildistajat üle 11 00 fotoga. Fotovõistluse parimatest töödest koostatakse rändnäitusi ja pannakse kokku „Loodusfoto aastaraamat“. Igal aastal antakse Jaan Riisi eestvõttel välja Looduse Kalendrit ja kirjastatakse kogumikke, korraldatakse näitusi ning esinemisi.

Riisile omistatud preemia suurus on 2556 eurot.

Lisaks said looduskaitsemärgid – hõbedased tammelehed – Ain Erik, Lassi Karivalo, Kaja Lotman, Asko Lõhmus, Hendrik Relve, Asta Tuusti.

Tänavune looduskaitsekuu kannab motot “Loodus on lähedal” ja kavas on rohkelt loodusega seotud ettevõtmisi. Näiteks 21. mail korraldab Keskkonnaamet üle-eestilise matkapäeva kaitsealadele. Matku juhendavad Keskkonnaameti töötajad, osavõtt on tasuta. Rahvast kutsub loodusesse ka Riigimetsa Majandamise Keskus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare