Loomisel kunstide akadeemia

 (8)

Sarnaselt teaduste akadeemiaga on kavas luua kuut kunstiala esindav kaunite kunstide akadeemia.

Viimased seitse aastat on akadeemia loomisega tegelenud 12-liikmelise algatusrühma liige kirjanik Heino Kiik. “Kunstirahva loodavasse akadeemiasse hakkavad kuuluma inimesed kuuelt kunstialalt – kirjandus, helilooming, kujutav kunst, teater, kino, arhitektuur,” ütles Kiik.

Igalt alalt hakkab akadeemiasse kuuluma kaks inimest, kes valitakse ametisse kuueks aastaks. “Tegemist on kõrgetasemelise töögrupiga, kultuuri ajutrustiga, kelle eemärk on nende kuue kunstiala edendamine ja koostöö teiste sarnaste Euroopa akadeemiatega,” lausus Kiik.

Akadeemia loomine vajab ka poliitilist tahet ning heakskiitu. Seni on huvi väljendanud Siim Kallas, Andres Tarand, Peeter Tulviste ja Juhan Parts. Loodava akadeemia vastu on huvi ning koostöövalmidust ilmutanud ka 200 aasta vanune Prantsusmaa kaunite kunstide akadeemia, mis on nii jõukas, et saab ise stipendiume jagada ning riigilt raha ei vaja.

Akadeemia initsiatiivgruppi kuuluvad veel näiteks Jüri Arrak, Eri Klas, Rein Maran, Mikk Mikiver, Jaan Undusk, Veljo Tormis, Peeter Simm.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare