Löwenruh parki kerkis keskaegset kindlust meenutav mänguväljak


Tallinnas Kristiine linnaosas Löwenruh pargis avatakse homme keskaegset kindlust meenutav kogupere mänguväljak.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on Kristiine linnaosa kogupere mänguväljak juba kolmas sel aastal valminud kogupere mänguväljak, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

"Esimese kogupere mänguväljaku avasime lastekaitsepäevaks, 1. juuniks Stroomi rannas, teine valmis jaanipäevaks Lasnamäel Vormsi tänaval ja nüüd on valmis saanud Kristiine linnaosa kogupere mänguväljak," ütles Boroditš.

"Kogupere mänguväljakute rajamine on ka selle poolest huvitav, et iga pereväljak on omanäoline ega kopeeri eelnevalt ehitatud pereväljakut," lisas Boroditš. "Stroomi ranna mänguväljak on laeva kujuline, Lasnamäe mänguväljak on inspireeritud lennukist ja homme avatav mänguväljak meenutab keskaegset kindlust."

Kogupere mänguväljaku rajamiseks korraldati riigihange, mille võitis HJ-Kaubanduse OÜ. Projektreerimistööde maksumus on 248 744 kr, paigaldustööde lepingu maksumus on 2 940 000 krooni.

Tallinna tänavusest eelarvest eraldati keskkonnaametile 15 miljonit krooni nelja kogupere mänguväljaku ehitamiseks ja 5,7 miljonit krooni lastemänguväljakute projekteerimiseks ja ehitamiseks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare