Mihkelson: Eestile soometumine ei sobi

 (15)
Mihkelson: Eestile soometumine ei sobi
Marko Mihkelson (IRL)Kristo Nurmis

Riigikogu liikme Marko Mihkelsoni sõnul võiksid Eesti suhted Venemaaga sarnaselt Soomele olla head, kuid vaid ühe poole tahtest ja soovist ei piisaks.

“Viimasel ajal on mõned Eesti suurettevõtjad arvanud, et me peaksime rohkem panustama kahepoolsete suhete parandamisele Venemaaga,” kirjutab Mihkelson oma blogis.

Tema sõnul on raske vastu vaielda mõttele, et Eestil võiksid olla suhted kõigi naabrite, sealhulgas Venemaaga normaalsed, heanaaberlikud ning vastastikku kasutoovad.

“Ma olen nõus sellega, et kohati võiks meil Venemaa suunal tõepoolest olla rohkem laiemat strateegilist või sihipärast mõtlemist,” leiab Mihkelson.

“Tihti on pelgad emotsioonid rohkem määranud, kui kaine analüüs või üksikküsimuste pragmaatiline lahtiarutamine. Samas tuleb mõista, et vaid ühe poole soovist ja tahtest suhete parandamiseks ei piisa,” lisab ta.

Mihkelsoni hinnangul on Jüri Mõisa poolt Eestile eeskujuks väljakäidud Paasikivi-Kekkoneni näide Eesti puhul välistatud.

“Tore, kuid selline lähenemine on meile põhimõtteliselt välistatud. Miks? Lihtsalt ajalood on olnud erinevad, millele midagi rajada. Eestile lihtsalt põhimõtteliselt ei sobi soometumine,” arvab Mihkelson.

Poliitiku hinnangul peab Eesti täna panustama koostööle Euroopa suunas.
“Meie kahepoolsete suhete edenemine (Venemaaga – toim.) sõltub väga paljuski sellest, kuidas hakkavad kulgema kõnelused Euroopa Liidu ja Venemaa vahel uue partnerlusleppe üle. See on kanal, mille kaudu on kindlasti võimalik kaitsta ja edendada ka Eestile olulisi küsimusi,” ütles Mihkelson.

Samal teemal:

Kokkuvõtteks leiab poliitik, et kõigile raskustele vaatamata tuleb Eestil kannatlikult oma põhimõtteid teadvustades ja kaitstes püüelda selles suunas, et Venemaa ja Eesti vahel võiksid ühel päeval tõepoolest valitseda normaalsed suhted.

“Kuid ärgem loogem illusioone - mingit kiirete lahenduste ja läbimurrete võlukepikest pole olemas,” lisas Mihkelson.

 

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare