Minister Ligi intervjuus õpetaja Lukult: kui koolis on tõesti kõik halvasti, siis miks on meie õpilased nii targad?

 (173)
LISATUD VIDEO

Ligi tunneb huvi, kas poisse peaks koolis eriliselt kohtlema ja kuidas tagada õpilaste distsipliin, ning kardab küsida, kui kauaks noor õpetaja ametisse jääb.
Lukk ametivalikust: ma ei vaimustu, et ma selline haruldus olen, pigem on sellest ikka kahju.

Mis seisus Eesti kool on? Kui koolile tasakaalustatud hinnang anda, sest uudistes on toon enamasti negatiivne. Alles hiljuti ilmus artikkel, et Eesti kool ei sobi ei poistele ega tüdrukutele. Samal ajal aga on meie õpitulemused rahvusvahelises võrdluses väga head. Kuidas seda hinnata ja kust head tulemused tulevad, kui kõik nii halvasti on?

Palju on kinni Vene ajast jäänud süsteemis ja sel ajal hariduse saanud õpetajates. Neil on väga sarnased meetodid ja nad on terve elu ühtmoodi õpetanud. See, mida nad teevad, on kahtlemata efektiivne, aga ma saan aru, miks see võib koolirõõmu vähendada ja miks need vastukäivad tulemused olemas on. Koos muutunud ja individuaalset arengut pakkuva õpikäsituse juurdumisega peaks ka õpilase koolirõõm tõusma. Aga ega seda üleöö tekitada ei saa, see peab järk-järgult tulema. Kui tuleb muutus õpetajaskonnas, siis saab seda üle kanda ka õpilastele.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare