Naise kividega surnuks loopimise näitamine ärritas televaatajaid

 (2)

ETV saates Ringvaade näidati videolõiku sellest, kuidas Pakistanis loobiti üks naine kividega surnuks, see aga pahandas mitmeid televaatajaid.

Õhtuse telekavaatamise tipp-ajale sätitud päevakorralisi teemasid lahkav, ent samas meelelahutuslik Ringvaade üllatas eile õhtul sellega, et näitas videolõiku, kus islamiäärmuslased loopisid kividega surnuks ilmselt abielurikkumises "süüdi mõistetud" naise.

Hämmingus televaatajate hinnangul oli eriti õõvastav see, et videoklipp tapmisest oli sätitud saate rubriiki, kus tavaliselt näidatakse kurioosseid ja naljakaid videolõike laiast maailmast.

„Ringvaate välissõnumite rubriigis kasutatakse rahvusvahelise telepildi uudisvoo lugusid, mis on oma olemuselt enamasti kurioossed, kuid samas on tutvustatud ka neid sündmusi laiast maailmast, mis panevad mõtlema, on sotsiaalselt ning kultuurierisusi tutvustavalt olulised,“ selgitas ERR-i meediasuhete juht Anneli Tõevere-Kaur.

„Just viimastele kriteeriumitele see uudislõik vastas,“ lisas ta.

„Videomaterjal oli emotsionaalselt muidugi häiriv ja raske, olgugi fundamendalistlikule islamile omase vägivallaakti sooritamist näidati seal üldiselt ja lähemate detailideta,“ nentis Tõevere-Kaur.

Rahvusringhääling vabandab kõigi ees, keda välissõnum häiris.

e-kaubandus konverents