Narva endine abilinnapea leppis süüdimõistmisega


Narva endine abilinnapea leppis süüdimõistmisega
Sofia Homjakova.Tanel Mazur

Narva endine abilinnapea Sofja Homjakova leppis enda süüdimõistmisega oma alluva kihutamises väärteomenetluses teadvalt ebaseadusliku otsuse tegemisele ning ei vaidlustanud seda Tartu ringkonnakohtus.

Jaanuari lõpus mõistis Viru maakohus Homjakovale (33) kuriteo eest ligi 800 euro suuruse rahakaristuse. Samas mõistis maakohus Homjakova õigeks mõjuvõimuga kauplemise süüdistuses, kuna ei leidnud tema tegevuses kuriteokoosseisu, teatas ERR.

Viru ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi mõjutas Homjakova 2006. aastal Narva linnavara eest vastutava abilinnapeana linnapead Tarmo Tammistet ja abilinnapead Aleksander Ludvigit otsustama kohaliku sotsiaalabiameti kolimise Homjakova sugulaste ja elukaaslasega seotud kinnisvarafirma pindadele. Rendilepingu alusel pidi sotsiaalabiamet maksma kinnisvarafirmale 15 aasta jooksul 6,7 miljonit krooni.

Süüdistuse kohaselt sai Homjakova sellelt firmalt üle poole miljoni krooni ning firma liisis talle ka 1,1 miljonit krooni maksva Mercedes-Benzi.

Homjakovat süüdistati ka oma endise alluva, Narva linna arhitektuuri- ja linnaplaneerimise ameti toonase spetsialisti Valeri Simsoni (31) mõjutamises, et ta vähendaks tema tuttavale kuuluva osaühingu väärteotrahvi, mida too ka tegi.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare