Neid inimesi autasustab president
seoses iseseisvuspäevaga ning Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete tunnustamiseks annan Eesti Vabariigi kodanikele ja välismaalastele Eesti riiklikud autasud.
Sellega väljendab Eesti Vabariik tänu sadadele teokatele inimestele teenete eest Eesti õigusjärgluse säilitamisel läbi okupatsioonikümnendite, samuti panuse eest riikliku iseseisvuse taastamisel ning Eesti riikluse ja elu edendamisel iseseisvuse ajal. Kõigepealt kuulub meie tänu Eesti Vabariigi 83. aastapäeval Vabadussõja veteranidele.
Olgugi eluvaldkonnad erinevad, on kõik kokku üks suur töö Eesti hüvanguks. See on tehtud töö, millele toetudes saame edasi minna.
Annan riiklikud autasud järgnevalt:
Maarjamaa Risti II klass
Sir Leon Brittan - Euroopa komisjoni end. liige, Suurbritannia;
Hans van den Broek - EL välisasjade end. volinik, Holland,
Johannes - Karjala ja kogu Soome peapiiskop;
Antti Piippo - Elcoteq Networki nõukogu esimees, Soome
John Vikström - Emeriitpeapiiskop, Soome
Maarjamaa Risti III klass
Ambrosius - Oulu piiskop, metropoliit, Soome;
Birgitta Dahl - Rootsi Riigipäeva esimees;
Olavi Granö - maateadlane, Turu Ülikooli prof. emer. ja end. kantsler, Soome;
Krahv Ulrich - Holstein-Holsteinborg Taani-Eesti Seltsi asutaja, Taani;
Aaro Korkeakivi - Kaleva ajalehe tegevjuhataja, Soome;
Heinrich Dieter von zur Mühlen - Balti Ajalookomisjoni ja Saksa Genealoogiaseltsi liige, Saksamaa;
Jaakko Numminen - Soome haridusministeeriumi end. kantsler; Juhani Perttunen - Soome siseministeeriumi kantsler;
Rémy Robinet-Duffo - Euroopa Pealinnade Tööandjate Liidu esimees, Prantsusmaa; Franz Schoser - Saksamaa Kaubandus-Tööstuskoja peaärijuht; Henrik Svenungsson - Rootsi piiskop;
Päiviö Tommila - Helsingi Ülikooli rektor emer., ajaloolane, Viro-Säätiö asutaja, Eesti TA välisliige, Soome;
Jakob von Uexküll - Eesti Taas-sünni auhinna rajaja, loodushoidja, Saksamaa
Maarjamaa Risti IV klass
Knud Andersen - Bornholmi maavanem, Taani;
Henni Ilomäki - Tuglase Seltsi juhataja, Soome;
Esko Koivusalo - Kortelini Sihtasutuse asjaajaja, Soome:
Seppo Kuusisto - Tuglase Seltsi tegevjuhataja, Soome;
Jean-Luc Moreau - eesti keele prof Pariisis, Prantsusmaa;
Lassi Nummi - Soome luuletaja ja kultuurivahendaja;
Olli Ojala - Soome keskkonnaametnik, loomaarst;
Janos Pusztai - Szombathely Ülikooli fennougristika prof., Ungari;
Juhani Salokannel - eesti kirjanduse tõlkija, Soome;
Walter Zapp - leiutaja, Shveits; Tuomo Tuomi - Soome keeleteadlane, kultuurivahendaja;
Urpo Vento - Soome Kirjanduse Seltsi end. esimees, kultuurivahendaja;
Kalevi Wiik - Turu Ülikooli keeleteaduse prof., Soome
Maarjamaa Risti V klass
Juri Anduganov - Mari Ülikooli soome-ugri kateedri juhataja, Venemaa Föderatsioon;
Michel Barbier - Uppsala Ülikooli prantsuse filoloogia õppejõud;
Michael John Barnard - Austraalia ajakirjanik;
Elisabeth Crona - Rootsi ajakirjanik;
Mette Prasse Hartov - Eesti kaitseministeeriumi jurist, Taani; Göran Hoppe - Uppsala Ülikooli maateaduse prof., rannarootsi kultuuri edendaja Eestis;
Paavo Jauhinen - Väinö Tanneri Sihtasutuse juhatuse esimees, Soome;
Kristiina Koskivaara - Soome Instituudi juhatuse esimehe asetäitja;
Vladimir Kozlov (Laid Shemjer) - ajalehe Kudo-Kodu peatoimetaja, Marimaa, Venemaa Föderatsioon;
Tapio Mäkeläinen - Tuglase Seltsi kultuurisekretär, Soome;
Irmgard von zur Mühlen - Kronos-Filmi lavastaja, Saksamaa;
Eevi Nivanka - prantsuse kultuurivahendaja, Soome;
Juhani Pelanne - Finnairi Eesti esinduse end. juht, Soome;
Yves Plasseraud - assotsiatsiooni France-Estonie esimees, Prantsusmaa;
Vladimir Romakin Ersa folklorist ja rahvamuusik, Mordvamaa, Venemaa Föderatsioon;
Leonard Shvarcs - eesti-läti tõlkija ja kultuurivahendaja, USA;
Risto Mikael Teinonen - Soome skaudijuht; Bernd Tiling Saksa advokaat;
Karl Kuno Thure von Uexküll - arstiteadlane, Ulmi Ülikooli prof emer, Saksamaa;
Lidija Vassikova - Mari Ülikooli mari keele ja kirjanduse prof., Venemaa Föderatsioon;
Eszter Villanyi Ungari-Eesti Seltsi asutaja, Ungari
Riigivapi II klass
Tunne Väldo Kelam - Eesti Komitee esimees, RK aseesimees, Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige;
Mart Laar - Eesti Vabariigi peaminister, Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige;
Eduard Leetna - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja;
Edgar Savisaar - Eesti Vabariigi valitsuse esimees, Rahvarinde looja, VII, VIII ja IX RK liige;
Mart Siimann - peaminister, VIII ja IX RK liige;
Andres Tarand - peaminister, Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige;
Tiit Vähi - peaminister, VIII RK liige
Riigivapi III klass
Jüri Adams - Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige; Ignar Fjuk - Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige;
Liia Hänni - Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige;
Kalle Jürgenson - Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige;
Tiit Käbin - Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige;
Arvo Sirendi - Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige;
Lauri Vahtre - Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX RK liige
Riigivapi IV klass
Udo Josia - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, massirepressioonide uurija;
Robert Kreem - Esto algataja, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja;
Margus Laidre - suursaadik, ajaloolane;
Tiit Matsulevit - suursaadik; Ülo Nugis - VII, VIII ja IX RK liige ja end. esimees;
Paul-Eerik Rummo - kirjanik, VII, VIII ja IX RK liige;
Ilmar August Sulg - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, arst, Trondheimi Ülikooli prof. emer.; Trivimi Velliste - Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimene esimees, Põhiseaduse Assamblee ning VII ja IX RK liige
Riigivapi V klass
Heino Ainso - end. ministernõunik Eesti esinduses ÜRO-s; Vootele Hansen - VII, VIII ja IX Riigikogu liige;
Arvo Haug - VII, VIII ja IX RK liige;
Sven Jürgenson - suursaadik USA-s;
Toivo Jürgenson - VII, VIII ja IX RK liige, teede- ja sideminister;
Vambo Kaal - VII, VIII ja IX RK liige;
Valve Kirsipuu - VII, VIII ja IX RK liige;
Oleg Kluin - Kreenholmi Ketruse AS tegevdirektor;
Priit Kolbre - suursaadik Euroopa Liidu juures;
Johannes Koop - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja;
Kalev Kukk - VII, VIII ja IX RK liige;
Clyde Kull - suursaadik;
Ants Käärma - VII, VIII ja IX RK liige;
Eiki Nestor - VII, VIII ja IX RK liige, sotsiaalminister;
Mart Nutt - VII, VIII ja IX RK liige;
Kristiina Ojuland - VII, VIII ja IX Riigikogu liige;
Siiri Oviir - VII, VIII ja IX RK liige, RK aseesimees;
Priit Pallum - välisministeeriumi asekantsler;
Eve Pärnaste - vabadusvõitleja, Põhiseaduse Assamblee liige; Mihkel Pärnoja - VII, VIII ja IX Riigikogu liige, majandusminister; Olev Sild - vabadusvõitleja;
Mark Sinisoo - end. Suursaadik Jaapanis;
Tiit Sinissaar - VII, VIII ja IX RK liige;
Andres Tomasberg - suursaadik;
Liina Tõnisson - VII, VIII ja IX RK liige;
Andres Unga - suursaadik, välisministeeriumi personaliosakonna peadirektor
Valgetähe II klass
Jaan Kiivit - EELK peapiiskop; Vahur Kraft - Eesti Panga president;
Venno Laul - koorijuht, EMA prof;
Sir Arvi Hillar Parbo - Austraalia Kaevandamise ja Metallurgia Instituudi president;
Alo Raun - keeleteadlane, Indiana Ülikooli prof. emer;
Mart Saarma - Helsingi Ülikooli biotehnoloogia instituudi juhataja, prof., akadeemik
Valgetähe III klass
Hillar Aben - tehnikateadlane, akadeemik;
Rein Aidma - Ida-Viru maavanem;
Eino Baskin - näitleja ja lavastaja;
Toomas Edur - tantsija;
Ivar Etverk - metsateadlane, EPMÜ prof. emer;
Ilse (Ita) Ever - näitleja;
Vladimir HiÏnjakov - TÜ statistilise füüsika ja kvantteooria prof., akadeemik;
Voldemar Ilja - UI kirikuloo prof., Nõmme koguduse pastor, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja;
Tullio Ilomets - Tartu Ülikooli ajaloo talletaja, keemik;
Lembit Jaanits - arheoloog;
Jüri Jagomägi - maateadlane, AS Regio peakartograaf;
Anu Kaal - laulja;
Mati Kaal - Tallinna Loomaaia direktor;
Ülo Kaasik - informaatik, TÜ prof. emer;
Kaljo Kiisk - näitleja ja filmilavastaja, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, VIII ja IX RK liige;
Toomas - Kivimägi - Pärnu maavanem;
Elmar Kull - pastor, Narva Aleksandri koguduse end. õpetaja; Jüri Kuum - põllumajandusteadlane, EPMÜ prof. emer;
Ilse Lehiste - keeleteadlane, Ohio Ülikooli prof. emer;
Johannes Lepiksaar - Göteborgi Loodusloomuuseumi teadlane; Aleksander Loit - ajaloolane, Stockholmi Ülikooli prof. emer; Toomas Luman - majandustegelane;
Roman Matsov - ERSO end. dirigent, EMA prof;
Ilmar Mikiver - Ameerika Hääle ajakirjanik;
Arne Mikk - lavastaja ja Estonia Seltsi esimees;
Peeter Mudist - maalikunstnik; Mai-Ester Murdmaa - balletilavastaja;
Aare Mäemets - järveuurija Võrtsjärve Limnoloogiajaamas; Valter Ojakäär - helilooja ja muusik;
Age Oks - baleriin;
Peeter Olesk - kirjandusteadlane, IX Riigikogu liige;
Mihkel Oviir - justiitsministeeriumi kantsler;
Heldur Palli - ajaloolane;
Heino Pedusaar - Eesti helimälu talletaja;
Jaak Peetre - matemaatik, Lundi Ülikooli prof. emer:
Tõnis Pehk - keemik, KBFI asedirektor;
Jaan Puhvel - keeleteadlane, Kalifornia Ülikooli prof. emer;
Helmi Kiik (Puur) - baleriin;
Rein Randver - Valga maavanem;
Tiiu Randviir - baleriin;
Rein Raud - Helsingi Ülikooli jaapani keele ja kultuuri prof., kirjanik; Hain Rebas - Kieli Ülikooli ajalooprof., Põhiseaduse Assamblee liige;
Jaanus Remme - TÜ molekulaarbioloogia prof;
Alo Ritsing - Tartu Akadeemilise Meeskoori juht;
Juhan Ross - biofüüsik, akadeemik, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja;
Arvo Rõõmusoks - geoloog, TÜ prof. emer;
Evald Saag - usuteadlane, UI prof. emer;
Jüri Saar - Saare maavanem;
Tiit Salumäe - Lääne praost, Eesti Piibliseltsi esimees;
Ago Samoson - füüsik, KBFI vanemteadur;
Helir-Valdor Seeder - Viljandi maavanem;
Jaak Soans - kujur, EKA prof;
Jaan Sootak - TÜ kriminaalõiguse prof;
Eric Soovere - Eesti ajaloo talletaja fotokunstis;
Alar Streiman - Eesti asepealäbirääkija EL liitumiskõnelustel;
Kalle Talviste - Rapla maavanem;
Aare Tark - Eesti Advokatuuri esimees;
Enn Tarvel - ajaloolane;
Ann Tenno - fotokunstnik;
Vive Tolli - graafik;
Evald Tõnisson - arheoloog, TÜ prof. emer;
Enn Tõugu - Stockholmi Kuningliku Tehnikaülikooli teleinformaatika prof., akadeemik;
Vaike Uibopuu - TÜ Akadeemilise Naiskoori juht;
Jaan Undusk - kirjandusteadlane ja kirjanik;
Mart Ustav - TÜ mikrobioloogia ja viroloogia prof;
Valter Vaasa - Valga praost emer;
Edgar Valter - kunstnik ja lastekirjanik;
Lauri Vaska - keemik, Clarksoni Ülik prof. emer;
Priit Vesilind - National Geographic’u ajakirjanik;
Maire-Ilon Wikland - Astrid Lindgreni raamatute kunstnik;
Ülo Vilimaa - balletilavastaja;
Jaan Õunapuu - Tartu maavanem;
Ants Üleoja - koorijuht, EMA prof;
Ene Üleoja - koorijuht
Valgetähe IV klass
Jüri Allik - TÜ psühhofüüsika prof; Kaur Alttoa - arhitektuuriloolane;
Ylo Anson - Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu esimees;
Narinder Kumar - Aswani tööstur, Tolarami Balti regiooni direktor;
Anastassia Bedredinova - näitleja;
René Eespere - helilooja;
Henn Elmet - põllumajandusteadlane, EPMÜ rektor;
Olari Elts - NYYD Ensemble’i juht;
Herta Elviste - näitleja;
Tiiu Erelt - keeleteadlane, sõnaraamatute koostaja;
Ene Ergma - TÜ astrofüüsika prof., akadeemik;
Viive Ernesaks - lavakunstnik, Peraküla teatri asutaja;
Lev (Leo) Gens - kunstiteadlane;
Mall Gramberg - jurist, riigiametnik;
Eugenia Gurin-Loov - massirepressioonide uurija, juudi kultuuri edendaja;
Mati Heidmets - TPÜ psühholoogia prof;
Mehis Helme - Eesti Muuseumiraudtee asutaja Lavassaares;
Michael Heltzer - Haifa Ülikooli Vana-Idamaa professor;
Priit Herodes - Eesti Munisuskaitse Seltsi esimees;
Mall Hiiemäe - rahvaluuleteadlane;
Tiit Härm - tantsija ja ballettmeister;
Valve Janov - maalikunstnik
Tiiu Jervan - Tallinna halduskohtu esinaine
Mihkel Jõeveer - täheteadlane
Henn Jõks - riigikohtunik
Jüri Kaarma - raamatukujundaja
Boris Kabur - tõlkija, kirjanik ja konstruktor
Ülo Kaevats - kirjastaja, TTÜ filosoofia prof.
Maie Kalda - kirjandusteadlane
Raimo Kangro - helilooja
Doris Kareva - luuletaja
Mäido Kari - Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu end. esimees
Merle Karusoo - lavastaja
Ando Keskküla - EKA rektor
Avo Kiir - Viru praost, vabadusvõitleja, VII Riigikogu liige
Kustas Kikerpuu - orkestrijuht, helilooja;
Ilmar Kleis - masinaehitusinsener, TTÜ prof. emer.
Jaan Klõ?eiko - raamatukunstnik ja fotograaf
Margus Kohava - AS Imavere Saeveski tegevdirektor
Linda Kongo - maateadlane, ELUSi teadussekretär
Jyri Kork - astronautikainsener
Jaan Kruusvall - näitekirjanik
Rein Kuresoo - linnuteadlane ja looduskunstnik
Mart Kuurme - Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja
Jüri Kuuskemaa - kunstiajaloolane
Jüri Käo - majandustegelane
Nikolai Küttis - metsateadlane ja -tööstur
Agu Laisk - TÜ taimefüsioloogia prof., akadeemik
Rein Lang - meediategelane
Valter Lang - TÜ arheoloogia prof.
Ülo Langel - Stockholmi Ülikooli keemia prof.
Leonhard Lapin - graafik ja arhitekt, EKA prof.
Peep Lassmann - EMA rektor, klaverikunstnik
Malle Leis - maalikunstnik ja graafik
Isidor Levin - rahvaluuleteadlane, Peterburi Religiooni ja Filosoofia Instituudi prof.
Mai Levin - kunstiteadlane
Uno Liiv - hüdrotehnikainsener, TTÜ prof. emer.
Joel Luhamets - Tartu praost; Toivo Maimets - TÜ rakubioloogia prof; Mati Mandel - arheoloog, Lihula Muuseumi juhataja
Indrek Martinson - Lundi Ülikooli füüsika prof., Eesti TA välisliige
Meelis Milder - rõivatööstur, AS Baltika juhatuse esimees
Paul Mägi - Estonia peadirigent Linnart Mäll - TÜ orientalistika keskuse juhataja, Põhiseaduse Assamblee liige;
Vladimir Nasarenko - Balti ES tegevjuht Narvas
Ingo Normet - lavastaja, EMA Kõrgema Lavakunstikooli juhataja
Els Oksaar - Hamburgi Ülikooli üldise ja võrdleva keeleteaduse prof., Eesti TA välisliige
Valdek Pall - keeleteadlane, TPÜ prof. emer.
Mati-Johannes Palm - laulja, EMA prof.
Priit Pedajas - lavastaja ja näitleja
Lembit Peterson - lavastaja ja näitleja
Toivo-Peep Puks - kultuuriloo talletaja filmis
Jaan-Mati Punning - TPÜ geoökoloogia prof.
Leila Pärtelpoeg - sisearhitekt Rein Raamat - joonis- ja nukufilmilooja
Kalle Randalu - klaverikunstnik; Rein Rannap - klaverikunstnik ja helilooja;
Harri Rein - Ruhnu pastor, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja; Hendrik Relve - metsateadlane ja loodusfotograaf;
Jüri Rent - koorijuht
Tiit Rosenberg - TÜ Eesti ajaloo prof.
Jaan Ross TÜ muusikateaduse ja muusikapsühholoogia prof
Huno Rätsep - keeleteadlane, TÜ prof. emer., akadeemik
Paul Saar - Hageri pastor, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja Lembit Saarts - maalikunstnik Lembit Sarapuu - maalikunstnik Henno Sillaste - arhitekt
Ülo Sirk - orientalist
Urmas Sisask - helilooja
Mark -Toomas Soosaar - filmilooja, kunstielu edendaja
Rein Zobel - arhitektuuriloolane, EKA prof.
Jüri Talvet - TÜ maailmakirjanduse prof., tõlkija ja esseist
Alfred Tanimäe - Eesti Rahvuskapital Austraalias algataja
Urmas Tartes - putukateadlane, EPMÜ ZBI direktor
Ants Taul - rahvamuusik ja torupillimeister
Indrek Teder - vandeadvokaat Kalmer Tennosaar - laulja Arvo Tering - bibliograaf, ajaloolane Harri Tiido - välispoliitik
Ene-Margit Tiit - matemaatik, TÜ prof. emer.
Malle Tohver - Eesti aukonsul Sydneys
Jaan Tooming - lavastaja ja näitleja
Mats Traat - kirjanik
Raivo Trass - lavastaja ja näitleja Jüri Trei - Eesti konsul Peterburis Henno Uus - Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu aseesimees
Rolf Uusväli - orelimängija
Vaino Vahing - kirjanik ja arst Endel Valk-Falk - köitekunstnik ja restauraator
Anne Valmas - Akadeemilise Raamatukogu direktor
Jaan Valsiner - Clarki Ülikooli psühholoogia prof. Massachusettsis
Vootele Vaska - filosoof Kaljo-Olev Veskimägi - raamatuloolane Enn Vetemaa - kirjanik
Enn Vilbaste - Nigula looduskaitseala direktor
Tõnis Vint - graafik
Meelis Virkebau - AS Narva Kreenholmi juhatuse esimees Jevgeni Vlassov - näitleja
Leo Võhandu - informaatik, TTÜ prof. emer.
Haldur Õim - TÜ üldkeeleteaduse prof., akadeemik
Valgetähe V klass
Tõnu Aav - näitleja alju Aigro - Nõo koolijuht
Toivo Arak - Göteborgi Ülikooli matemaatika õppejõud
Virve Aruoja - filmilavastaja
Nikolai Baturin - kirjanik
Kersti Boiko - Läti Ülikooli soome-ugri õppekava juhataja
Olav Ehala - helilooja ja muusik Lehte Hainsalu Sööt - kirjanik, Põhiseaduse Assamblee liige Kalju Hallik - Hanila vallavolikogu esimees, talunik, lammaste tõulava pidaja
Jaak Herodes - Käru vallavanem, talunik, kodukandiliikumise edendaja, VII Riigikogu liige
Edvin Hiedel - tõlkija ja toimetaja Laine Hone - inglise keele õpetajate koolitaja
Arvo Iho - filmilooja ja operaator Martin Juhkam - õigeusu preester, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Silvia Jõgever - maalikunstnik Harri Jõgisalu - kirjanik
Rein Järlik - teleajakirjanik, Põhiseaduse Assamblee ning VII ja VIII Riigikogu liige
Arvi Järvekülg - hüdrobioloog Krista Kaer - kirjastuse Varrak peatoimetaja
Raimond Kala - riigiametnik Rasmus Kangropool - arhitektuuriloolane
Kalju Karask - laulja ja näitleja Andrus Kasemaa maalikunstnik ja õppejõud
Hando Kask - arhitekt, eestluse hoidja Rootsis
Jüri Kask - muinsuskaitsja, kodukandiliikumise edendaja Toris Toivo Kens - talunik ja tõuaretaja Põltsamaal
Ago Endrik Kerge - lavastaja, näitleja ja tantsija
Ando Kiviberg - Viljandi pärimusmuusikafestivali peakorraldaja Juhan Kivirähk - sotsioloog Olaf-Mihkel Klaassen - TÜ Idamaade ajaloo prof. emet.
Andres Koern - AS Põltsamaa Felixi tegevjuht
Andres Kollist - Audentese Kõrgema Ärikooli rektor
Hardo Kriisa - oreliehitaja
Ago Kuddu - ehitusinsener
Kalevi Kull - bioloog ja semiootik Ott Valdeko Kurs - TÜ inimgeograafia prof.
Voldemar Kuslap - laulja
Urmas Kõljalg - seeneteadlane Jüri Kõrge - riigiametnik
Toomas Kõrvits - muusik
Tiit Kändler - teadusajakirjanik Olav Kärt - EPMÜ loomakasvatuse prof.
Ago Künnap - TÜ uurali keelte prof., Ungari aukonsul Tartus
Vilen Künnapu - arhitekt
Herta Laipaik - kirjanik
Anu Lamp - näitleja
Silvia Laul - arheoloog
Erkki Leego - informaatik ja riigiametnik
Toivo Leiger - TÜ matemaatilise analüüsi prof.
Karl Lepa - TÜ saksa filoloogia prof.
Heino Lepikson - TTÜ masinaelementide konsultantprof.
Georg Liidja - füüsik, KBFI vanemteadur, akadeemik Toomas Liiv - kirjandusteadlane ja luuletaja, TPÜ prof.
Anne Lill - TÜ klassikalise filoloogia prof.
Ülo Lille - keemik, TTÜ prof. emer., akadeemik
Ain Lutsepp - näitleja
Vello Lään - Raadio Tartu asutaja
Viivi Maanso - TPÜ emakeele õppejõud
Heino Mardiste - TÜ maateaduse õppejõud
Malev Margus - metsateadlane Tiit Masso - ehitusinsener
Eero Medijainen - ajaloolane Leo Metsar - tõlkija, kirjanik, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Johannes Mikkel - kunstikogu annetaja
Toivo Miljan - majandusteadlane Mari Must - keeleteadlane, murdeuurija
Rein Mäe - kodukaunistaja Kohtla-Nõmmel, kaevandusmuuseumi rajaja
Mart Mägi - Chalmersi Tehnikaülikooli sõidukitehnikaprof. Heljo Mänd - kirjanik
Vello Mäss - mereajaloolane Tõnu Möls - matemaatik, looduseuurija
Piret Nahk - riigiametnik
Taisto Noor - laulja
Helga Nõu - kirjanik
Elmar Nyman - rannarootslaste kultuuri edendaja
Tarmo Oja - Uppsala Ülikooli täheteaduse prof.
Inge-Maret Orgo - õigusteadlane, TÜ prof. emer.
Kaarel Orviku - geoloog, mereuurija
Jaanus Paal - TÜ botaanika prof. Guido Paalme - mäeinsener
Ain Padrik - arhitekt
Ants Paju - Jõgeva linnapea, kodukaunistaja, VIII Riigikogu liige
Ants Pak - Kadarbiku talu peremees Harjumaal
Heino Pars - nukufilmilooja Lembit Peegel - fotograaf, Eesti spordiajaloo talletaja
Helend Peep - näitleja
Arnold Perendi - Austraalia Eesti Seltside Liidu asutaja
Aino Pervik - kirjanik
Olavi Pesti - Kuressaare Muuseumi asedirektor, ajaloolane
Ervin Pihu - kalateadlane, järveuurija
Valve Pormeister - arhitekt
Endel Priidel - kirjandusteadlane Arvo Puu - muinsuskaitsja, Sinimägede SA esimees
Mati Jüri Põldre - filmilooja Kustav Agu Püüman - teatrikunstnik
Raimo Raag - Uppsala Ülikooli soome-ugri keelte õppejõud
Niina Raid arhitektuuriloolane Lia Rajandi - tõlkija ja kooliõpetaja Tallinnas
Piret Rammo - kooliõpetaja Järvamaal, muinsuskaitsja
Tiit Randla - looduskaitsja
Ivar Ranne - jurist, riigiametnik Irina Raud - arhitekt
Hugo Raudsaar - täheteadlane Valdur Raudvassar - vabadusvõitleja, muinsuskaitsja Võrumaal
Arnold Ravel - tõlkija
Tiit Reigo - riigiametnik, eestluse hoidja Londonis
Hellat Rumvolt - liikluskultuuri edendaja
Jaan Ruus - filmikriitik
Jaak Rähesoo - kriitik, tõlkija ja kirjandusteadlane, tõlkija
Tõnis Rätsep - näitleja
Andrus Saar - sotsioloog
Ita Saks - tõlkija
Helgi Sallo - näitleja ja laulja Rein Saluri - kirjanik
Anu Saluäär - Loomingu Raamatukogu toimetaja
Rudolf Seegar - vennastekoguduse pastor ja karskustegelane Missos
Tõnu Seilenthal - hõimukeelte teadlane.
Jaan Seim - Stockholmi Eesti Kooli direktor
Ly Ehin (Seppel) - tõlkija ja kirjanik
Vello Sermat - psühholoog
Riho Sibul - kitarrist, laululooja ja laulja
Jüri Sillart - operaator
Peeter Simm - filmilavastaja Mati Sirkel - Eesti Kirjanike Liidu esimees, tõlkija
Jüri Smitt - agronoom, õlikultuuride kasvataja Adaveres
Lilia Sokolinskaja - Raadio 4 ajakirjanik
Ingrid Sotter - vabadusvõitleja, haridustegelane
Aleksander Suumann - luuletaja ja maalikunstnik
Kalju-Hillar Suur - fotokunstnik Enn Säde - filmilavastaja
Juhan Kristjan Talve - ajakirjanik, Põhiseaduse Assamblee liige Tõnu Tamm - Leigo talu peremees Lutikel
Ülo Tamm - EPMÜ metsakasvatuse prof.
Kalju Terasmaa - löökpillimängija ja laulja
Victor Terras - kirjandus- ja keeleteadlane, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rein Tiivel - riigiametnik
Mari Tomingas - riigiametnik Pille Tomson - Karula Rahvuspargi direktor
Hendrik Toompere - nukunäitleja
Lea Tormis - teatriloolane, EMA prof.
Jaan Tätte - näitekirjanik, näitleja ja laululooja
Haljand Udam - orientalist
Udo Uibo - Loomingu peatoimetaja, kirjanduskriitik
Jaan Unt - antiikkirjanduse vahendaja
Riho Unt - nukufilmilooja
Andrus Vaarik - näitleja
Mart Vahesoo - õppemeister, Eesti Aleksandrikooli muuseumi asutaja
Jüri Valge - riigiametnik, kaitseministeeriumi nõunik
Heiki Valk - arheoloog
Peep Varju - massirepressioonide uurija
Rein Veidemann - TÜ kirjandusteooria prof., VII Riigikogu liige Ferdinand Veike - nukunäitleja ja näitejuht
Kullo Vende - tõlkija ja riigiametnik
Ilmar Vene - esseist ja bibliograaf Enn Veskimägi - AS Standardi juhatuse esimees
Heldur-Jaan Viires - maalikunstnik ja õppejõud
Tiit-Rein Viitso - TÜ läänemeresoome keelte prof.
Ülle Viks - keeleteadlane
Peeter Volkonski - näitleja, muusik, helilooja
Igor (Ike) Volkov - muusik ja arhitekt
Hardi Volmer - filmilooja, muusik, teatrikunstnik
Henn Voolaid - TÜ füüsika õppejõud
Silvi Vrait - laulja
David Vseviov - ajaloolane
Märt Väljataga - Vikerkaare peatoimetaja, tõlkija
Asta Õim - keeleteadlane
Avo Üprus - Tallinna Peeteli koguduse õpetaja, vanglavaimulik
Valgetähe medal
Ago Ainelo - koduloolane ja kooliõpetaja Räpinas
Jaan Aitaja - rahvakunsti edendaja Ülenurmel
Päivi Aljamaa - Kaiu Põhikooli õpetaja
Sirje Almann - Tallinna Pedagoogilise Seminari õpetaja
Aksel Andrekson - Vändra Muusikakooli õpetaja ja koorijuht
Rein Arjukese - talunik ja turismiedendaja Kõrvemaal, Põhiseaduse Assamblee ja VII RK liige
Ivar Arold - Maateadlane
Mart Arold - massirepressioonide uurija
Härmi Arumäe - kooliõpetaja Pärnumaal
Kaja Avila - Risti Põhikooli õpetaja
Svea-Reet Bergman - Canberra Eestlaste Koondise esimees
Igor ernov - Kirjandusteadlane Vello Ederma - Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides abiesimees, ajakirjanik
Ene Eimre - Kärdla Muusikakooli õpetaja
Kuno Erkmann - Paikuse vallavanem
Jüri Estam - ajakirjanik
Kalju Haan - Teatriloolane
Sven Hansson - Rootsi Eestlaste Liidu esimees, skaudijuht
Ants Hein - Kunstiajaloolane
Voldemar Hanni - autojuht
Kaupo Ilmet - Elistvere Loomapargi rajaja
Arnold Ilmjärv - Kasari koolijuht Helmut Joonuks - koduloolane Virumaal
Elmar Joosep - massirepressioonide uurija
Virve Jõgi - metsamajandusinsener Saaremaal
Ülo Jõgisoo - kodukandiliikumise tegelane Vaivaras
Raivo Järvi - kunstnik, saatejuht Ottniell Jürissaar - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, koorijuht
Helvi Soans (Jürisson) - luuletaja ja arst
Jüri Jürivee - Tallinna Kristiine Teeninduskooli direktor
Aime Jürjo - kujur, muinsuskaitsja
Eino Jürmann - looduskaitsja Alutagusel
Vallot Kaasik - talunik, kodukandiliikumise edendaja Varal
Hergi Karik - keemik,TPÜ prof. emer
Toomas Karjahärm - ajaloolane
Gunnar-Raimond Karu - füüsik, TÜ prof. emer.
Heino Karu - autojuht
Tiit Karuks - ajakirjanik
Enn Kasak - täheteadlane
Olev Kenk - Kuma Raadio ajakirjanik
Kalju Kertsmik - Albu vallavanem, kodukandiliikumise tegelane Jüri Keskpaik - linnu-uurija
Arda-Maria Kirsel - raamatukoguhoidja Eesti Akadeemilises Raamatukogus
Irlanda Kislova - Rapla postkontori juhataja
Aare Kittask - kodukaunistaja Valgas
Faivi Kljutik - pressifotograaf Tiiu Kokla - tõlkija
Hasso Krull -kirjandusteadlane ja kirjanik
Oskar Kruus - kultuuriloolane ja kirjanik
Ave Kumpas - lastekoorijuht
Piret Kuusk - füüsik
Henno Käo - raamatukunstnik ja lastekirjanik
Vello Kärsten - Vaivara vallavolikogu esimees
Anu Laansalu - muinasteadlane Emil Laansoo - orkestrijuht ja muusik
Meinhard Laks - kooliõpetaja ja koduloolane Sondas
Vaike Lapp - O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumi asutaja Palamusel Evald Laprik -koolijuht Viljandis
Peeter Laum - Saare Paat AS juht Nasval
Mart Leiumaa - Virtsu Põhikooli direktor
Endel Lepik - Karksi-Nuia Gümnaasiumi direktor
Kaljo Lepik - raamatukoguhoidja TÜ raamatukogus
Lola Liivat - maalikunstnik
Vilju Lilleleht - linnuteadlane
Aavo Lind . Parksepa Keskkooli matemaatikaõpetaja
Uno Loop . laulja ja kitarrist
Elsa Loorits - raamatukoguhoidja TÜ raamatukogus
Mihhail Lotman - kirjandusteadlane ja semiootik, EHI prof
Mare Lott - raamatuteadlane, TPÜ prof. emer.
Tõnu Luik - TÜ filosoofiaõppejõud
Inna Lumin - raamatupidaja, riigiametnik
Hans J. Lupp - Eesti Sihtkapitali Kanadas esimees
Alar Läänelaid - taimeteadlane Hele Lüüs - maastikuarhitekt
Elmar Maasik - muinsuskaitsja Purtsis
Bruno Metsar - Eesti skaudijuht Melbourne’is
Urve Miller - geoloog, Stockholmi ja Tartu Ülikooli prof.
Linold Milles - elektriinsener, Eesti skaudijuht USAs
Jüri Muru - kodukaunistaja Raasikul
Kalev Mõttus - massirepressioonide uurija Võrumaal
Riho Mäe - kooliõpetaja ja kodukandiliikumise edendaja Tudus
Hilma Männik - kodukaunistaja Vihulas
Heiki Mätlik - kitarrist
Helju Müürsepp - tantsujuht, rahvakultuuri edendaja Vastseliinas
Mailis Neppo - riigiametnik
Robert Nerman - koduloolane Tallinnas
Elmar Ojaste - koduloolane, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, skaudijuht
Virve Orav - koduloolane Narva-Jõesuus
Jaan Ots - Eesti Meestelaulu Seltsi esimees
Margot Paali - riigiametnik
Temira Pachmuss - slaavi filoloog, Illinoisi Ülikooli prof. emer
Imbi Paju - Võtikvere Küla Seltsi juhataja
Hilja Peep - kooliõpetaja ja kodukaunistaja Haapsalus
Vikki Pennonen - Valga Gümnaasiumi ajalooõpetaja Toivo Peäske - klaverikunstnik Osvald Piil - Toronto Eesti Maja esimees
Viido Polikarpus - Tallinna Eesti Maja asutaja
Juta Porgand - Orissaare Gümnaasiumi õpetaja
Heino Puhvel - kirjandusteadlane
Aleksander Pulver - psühholoog
Anne Pääsuke - Ridala Põhikooli õpetaja
Evi Rannap - TPÜ infoteaduste prof
Hinge-Mai Raud-Pähn - Rootsi Eestlaste Liidu büroojuhataja Henn Rebane - akordionist ja helilooja
Olav Renno - linnuteadlane
Elmar Roosna - koolijuht ja füüsikaõpetaja Pärnus
Elmar Saarniit - arhitekt, Eesti skaudijuht USAs
Siina Saarva - raamatupidaja, riigiametnik
Natalia (Nata-Ly) Sakkos - klaverikunstnik
Mikk Sarv - rahvakunsti edendaja Raplas
Lea Sibul-Poola Kärdla Nukuteatri juht
Jüri Sild - Wiedemanni keeleauhinna algataja
Tiit Sillaots - looduskaitsja, riigiametnik
Jakob Steffensson - Ruhnu rootslaste kultuuri edendaja
Pärja Svarpstiene - Riia Eesti Kooli direktor
Aimi Säremat - Käina Gümnaasiumi direktor
Olof Söderbäck - noarootslaste kultuuri edendaja
Tiina Taemets - Brisbane’i Eesti Seltsi esinaine
Andres Taklaja - TTÜ mikrolainetehnika prof.
Ene-Maris Tali - telereÏissöör Erika Tambi - Muuga Põhikooli direktor
Harry Tarmo - insener, Eesti skaudijuht USAs
Ants Teder - Aste koolijuht Uno Teemägi - talunik Taheval, Hargla Seemneühistu esimees Evald Teras - kooliõpetaja ja koorijuht Kärdlas
Ain Tiivas - ühistegelane Viru-Nigulas
Heinrich Toots - eestluse säilitaja USAs, geoloog
Taavi Triumph - koduloolane Toivo Tulvik - riigiametnik
Andres Uibo - orelimängija Tõnu Uibopuu - Järva Tarbijate Ühistu juhatuse esimees