New Yorgi Eesti kool kasvab


NEW YORK, 21. oktoober (EPLO) - New Yorgi Eesti kool kasvab, kooli on tagasi tulnud paljud endised õpilased ning õppima on tulnud ka uusi lapsi, kokku õpib koolis praegu 29 last.

Kuigi paari viimase aasta jooksul on kooli lõpetajate arv olnud suhteliselt suur, on juurdekasv on olemas. Umbes 50% kooli õpilastest õpib eellasteaia ja lasteaia klassides. Kõige noorem kooliskäija saab alles novembris kahe-aastaseks, kirjutab USA eestlaste ajaleht Vaba Eesti Sõna.

Kooli eesotsas on endiselt Toomas Sõrra ja Tiina Vaska. Sõrra on seda ametit oma õlgadel kandnud juba alates 1989. aastast. Vaska on seda ametit jaganud viimased neli aastat. Helle Hantho on lastevanemate kogu esinaine. Tema juhendab ka endiselt rahvatantsutundi ja korraldab poistele kord kuus maleklubi.

Koolis on toimunud ka mitmeid muudatusi. Juurde on tulnud kolm uut õpetajat: Leelo Märjamaa, Virve Lane ja Karin Kärner. Karin võttis üle Krista Tassa kohustused laulmisõpetajana. Leelo on olnud ka enne NYEK õpetaja, kuid oli mitu aastat töökohustuste tõttu koolist eemale jäänud ja nüüd leidis aega, et õppejõuna tagasi tulla. Virve Lane on tuliuus õppejõud ja loodetavasti jääb ta veel mitmeteks aastateks õpetama.

Koolipäev toimub tavaliselt 10:15 kuni 1:30. Kord kuus aga toimub usuõpetus, mida õpetab Liz Laupa ja siis algab kool 9:30 usuõpetusetunniga. Pärast tunde toimuvad hellakeste ja gaidide koondused, mida korraldab Hille Carpino.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare