Nõmme 100-aastastel sünnipäev


20. septembril sai 101-aastaseks Nõmme vanim elanik Ants Ilus, laupäeval, 28. septembril tähistab aga 100. sünnipäeva nõmmelane Artur Mikk.

Kuueaastase karjapoisina töötegemist alustanud, Vabadussõja aastail piirivalvurina teeninud ja ligi 40 aastat kitsarööpmelise raudtee teekorrashoidjana töötanud Ants Ilus elab praegu Nõmmel oma kätega ehitatud majas.

Valgetähe II klassi medali ja Kotkaristi III klassi teenetemärgiga autasustatud Ants Ilus peab pikaealisuse saladuseks rahulikku elukeskkonda, mittesuitsetamist, napsist mittehoolimist ja mõõdutundega söömisharjumust.

Leningradis kinoinseneri hariduse omandanud, 21 aastat kinomehhaanikuna kinos Gloria-Palace filme näidanud ja Nõmmel asunud kinotehnika koolis kinomehaanikuid õpetanud 100 aastaseks saav Artur Mikk on praegugi igapäevane lehelugeja ja televiisorivaataja.

Mitut võõrkeelt valdav, 82. aastaselt pensionile jäänud Artur Mikk on suitsetanud piipu, teinud parimaid koduveine ja peab oma viimaste aegade suurimaks elamuseks Eesti võitu Eurovisioonil.

Täna kell 15.30 õnnitleb Nõmme linnaosavanem Urmas Paet Artur Mikku tema 100. juubelil.

Eesti Päevaleht Tallinn

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare