Noormeest kahtlustatakse enam kui poole miljoni krooni ulatuses rahapesus


Viru ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab ühte isikut rahapesus ja viit isikut sellele kaasaaitamises.

Süüdistuse kohaselt kanti rahapesuskeemi raames aastatel 2005 kuni 2007 Eestis asuvatele kontodele ligi 40 000 eurot. „Skeem, mida jälgides 23-aastane Anton tegutses, oli teistes rahapesukuritegudes kasutatute sarnane, mis on Virumaal juba kohtutesse jõudnud,” ütles Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kask.

Anton pidi seni tuvastamata kaasosaliste juhtnööre järgides otsima isikud, kes omaksid arvelduskontosid Eesti pankades või avaksid need. Variisikute paroolid ja muud pangakonto kasutamisõigust kinnitavad dokumendid loovutati vaevatasu eest Antonile. Viimane edastas saadud kontoandmed omakorda vaevatasu eest kaasosalistele.

Aastatel 2005–2007 õnnestus Antonil kas isiklikult või ka kuriteo toimepanemisele kaasatud abiliste vahendusel osta kokku või ka muul moel hankida vähemalt kümne isiku pangakonto kontrollimiseks ning kasutamiseks vajaminevad dokumendid, juurdepääsuparoolid ning pangakaardid. Saadud informatsiooni pangakontode kohta edastas ta oma tuvastamata kaasosalistele, pärast mida laekusid arvutipettuste ja rahapesuskeemide tulemusel Antoni kontrollitavatele pangakontodele välismaksed Saksamaalt sealsete kontoomanike teadmata ja nõusolekuta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare