Õiguskantsler peab K-kohukese reklaami selgelt poliitiliseks

 (31)
<b>Õiguskantsler peab K-kohukese reklaami selgelt poliitiliseks</b>
Priit Simson

TALLINN, 4. oktoober (EPLO) - Õiguskantsler Allar Jõks peab K-Kohukese reklaami selgelt poliitiliseks ja ootab politseilt väärteo menetlemise algatamist, et reklaami tellija seaduserikkumise korral vastutust kannaks, kirjutab Postimees.

Jõks rõhutas, et reklaam ei või olla eksitav – pidades silmas nii reklaamis kasutatavat sümboolikat, värve kui ka teksti.

«Arvestades kõiki neid aspekte, samuti reklaamide ülespaneku aega ning seda, et reklaam on paigutatud kohta, kuhu varem on paigutatud valimisreklaam, on ilmne, et tegu pole mitte toidureklaami, vaid poliitilise reklaamiga; vähetähtis pole ka küsimus, kuidas tajub reklaami tarbija,» ütles Jõks.

«Politsei ülesanne on reklaami tellija osas väärteomenetluse algatamine, et kohus saaks anda ühese hinnangu; seaduserikkumiste korral peab vastutama reklaami tellija.»

Tarbijakaitseamet esitas ASile Kohuke järelepärimise, kuid enne menetluse lõppu ei soostunud nad selle sisu avalikustama; kohukese reklaami autor on agentuur Idea, mis on teinud kõik suuremad Keskerakonna kampaaniad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare