Pagari 1 korterelamu sai ehitusloa

 (1)
Pagari 1 korterelamu sai ehitusloa
Pagari 1 maja peaks pärast renoveerimist kavandi kohaselt niisugune välja nägemaPagari 1

Tallinna Linnaplaneerimise Amet väljastas Tallinnas Pagari 1 asuva hoone rekonstrueerimise ehitusloa, mis võimaldab alustada 42 lukskorteriga korterelamu väljaarendamist, teatas arendusettevõte Pagari 1.

“Muinsuskaitselist pärandit austades saab Pagari 1 majast Tallinna ühe tuntuima arhitektuuribüroo ARS Projekt ning arendaja Pagari 1 koostöös tipptasemel elamuarendus. Hoone saab tagasi esialgse funktsiooni, muutudes jälle korterelamuks,” ütles arendusettevõtte Pagari 1 poolt Hindrek Leppsalu.

Pagari 1 rekonstrueerimine algab peatselt ning esimesed elanikud saavad uude koju kolida 2013. aasta keskel. Hoone juurde kuulub haljastatud siseõu ning kommunaalrajatised elanike tarbeks. Korterite suurus on vahemikus 80 ja 140 ruutmeetrit.

Pagari 1 hoone ajalugu ulatub aastasse 1911, mil Briti kodanik William Tulip ostis Tallinnas kolm kinnistut, mis asusid Pagari, Pika ja Laia tänava vahele jäävas kvartalis. Juba 1912. aastal valmis seal arhitekt Hans Schmidti projekti järgi ehitatud imposantne äri- ja eluhoone. Oma mõõtmete ning arhitektuurilise lahenduse poolest meenutab viiekordne elumaja silmapaistvaid ehitisi Kesk- ja Lääne-Euroopas.

Alates 1920. aastast kasutasid hoonet Eesti Vabariigi ametiasutused ning hiljem Nõukogude julgeolekuorganid. 1990ndate algusest oli hoone Eesti Vabariigi Siseministeeriumi valduses. 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare