Paide pussitamises kahtlustatavat soovitati vanglast mitte vabastada

 (79)

Paide ööklubi ümbrus oli veel eile õhtupoolikul täis kuriteole viitavaid jälgi. Kohta, kus Martini elu lõppes, tähistasid sõprade toodud lilled ja küünlad.
Paide ööklubi ümbrus oli veel eile õhtupoolikul täis kuriteole viitavaid jälgi. Kohta, kus Martini elu lõppes, tähistasid sõprade toodud lilled ja küünlad.Foto: Karli Saul

Kui kohus toona 19-aastase Freddy mullu enne tähtaega vabastas, hoiatasid nii vangla kui ka prokurör, et tõenäoliselt sooritab ta uue vägivallateo.

Pühapäeva varahommikul kella poole viie paiku rünnati Paides Bucket Baaris terava esemega kaht meest, kellest üks – 28-aastane Martin – suri hiljem haiglas. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 20-aastase Freddy.

See pole kuritegu, mida olnuks võimatu ette näha. Mullu veebruaris arutas Viru maakohus Freddy ennetähtaegset vanglast vabastamist. „Kinnipeetav tegutseb hetkeemotsioonide ajendil ega mõtle tagajärgedele. Suhtlemisstiil ametiisikutega ja kaaskodanikega ei ole korrektne. Esineb agressiivne, provotseeriv ja ennast õigustav käitumine, hulkuv eluviis, grupi mõju ning alkoholi kuritarvitamine,” iseloomustasid Viru vangla spetsialistid tema käitumist. Nad märkisid, et Freddyl oli vabaduses probleeme nii alkoholiga, mille mõju all ta muutub vägivaldseks, kui ka igapäevase kanepitarvitamisega. Vangla hinnang tõi esile, et Freddy puhul on kahe aasta jooksul uue vägivaldse kuriteo toimepaneku tõenäosus 68%. Ka prokurör nentis, et „varasem elukäik ning toimepandud kuritegude arvukus ja iseloom viitavad tema ohtlikkusele”.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare