Pelisaar: kaabellevi ei võimalda kõigil Tallinna TV-d vaadata


Tallinna televisiooni taotlus üleriigilisele tegevusloale on ajendatud asjaolust, et kaabeltelevisioon ei hõlma isegi pealinnas kõiki piirkondi, ütles telejaama nõukogu esimees Georg Pelisaar.

Ta rääkis ERR-i uudisteportaalile, et makstes erinevatele kaabeltelevisiooni operaatoritele, on hind sama, mis see oleks vabalevi kasutamise puhul, aga kehtiv seadus võimaldab kaabellevi operaatoril küsida raha programmi tootjalt kui ka programmi vastuvõtjalt ehk kliendilt.

"Meie leidsime, et otstarbekam on taotleda vabalevi luba, mille alusel saab saateid edastada õhu kaudu ning sisuliselt sama raha eest pakkuda programmi laiemale vaatajaskonnale," selgitas ta.

Pelisaar ei salanud, et tegevusloa taotlemise üheks eesmärgiks on ka parem reklaamimüük.

Rääkides võimalikest muudatustest telejaama programmis, ütles Pelisaar, et seda võidakse pisut laiendada, kuid eeskätt jääb Tallinna TV siiski kultuurikanaliks, mis sisaldab ka uudistesaateid.

Tallinna TV juhatuse liige Jüri Raudsepp ütles Päevalehele, et nõustub Pelisaare seisukohtadega ja ei taha enne kommentaare jagada, kui kultuuriministeerium on teatanud, kas neile saabus veel mõni taotlus digitele tegevusloale.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare