Pentuse arvates ravib Laar giljotiiniga hambavalu

 (51)

Pentuse arvates ravib Laar giljotiiniga hambavalu
Keit Pentus Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi taustal.Terje Lepp

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus kinnitas, et nende toetust IRLi tulumaksuseaduse muutmise ja selle läbi maksu tõstmise plaan ei saa.

 "Reformierakonna fraktsioon leiab, et tulumaksu tõstmise asemel on vaja majandust elavdavaid otsuseid," märkis Pentus.

"Kui keegi üritab väita, et majandust aitab tugevdada või elavdada tulumaksu tõstmise plaan, siis pigem on tegu giljotiiniga hambavalu ravimisega," ütles Pentus kommenteerides Laari tänastes lehtedes avaldatud valmisolekut tulumaksu alandamist edasi lükata või sellest loobuda.

"Praegu tuleb kulusid kokku hoida, mitte otsida võimalusi sellest kõrvale hiilimiseks, mitte proovida kulude iga hinna eest säilitamise nimel tööinimeste maksu tõsta," lisas Pentus.

Reformierakonna fraktsiooni esimees lisas, et maksutõusu ideega mängimise asemel ootab Reformierakond partneritelt tõsist panust säästueelarve koostamisel ja seda mitte ainult loosungite ja sõnade tasemel.

"Üllatav on lugeda lehest mitmete rahvusvaheliste medalitega auhinnatud majandusspetsialisti võitlust seadusega paika pandud maksumäärade langetamise vastu. 2003. aastal alustas tulumaksu vähendamise plaani vastast võitlust Rahvaliit. Poleks uskunud, et 2008. aastal võtab Rahvaliidu positsiooni üle Isamaa ja Res Publica Liit," lisas Pentus. 

Samal teemal:

Pentus lisas, et seadustega fikseeritud kulutusi on eelarvest umbes 75%, valitsusliidu lepinguga seotud kulutusi on eelarves aga vaid umbes kümnendik eelarve mahust. "Eelarve suurus on üle 95 miljardi krooni, fikseeritud kulutusi selles ca 72 miljardit. Pole lihtsalt vastutustundlik väita, et ülejäänud ja valitsusliidu lepingu väliste kulutuste vähendamise arvel ei suudeta piisavalt säästa ja et minema peab tööinimeste maksukergenduste kallale," lisas Pentus.

"Säästuplaanide tegemisel tuleb aga kindlasti otsida võimalusi ka riigieelarve tulude tõstmiseks. Näiteks seisavad mitmed eurorahade kasutamise kavad, mille rakendamisega venitamine tähendab, et Euroopa fondide raha seisab sisuliselt lihtsalt kasutult riiulis," selgitas Pentus. "KOIT-kava, regioonide tasakaalustatud arenguks mõeldud vahendid - kõik need rahad võiksid juba kasutuses olla ja majanduses raha tagasi teenida."


Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
102 900€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
160 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
155 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
161 500€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter

159 900€
Tallinn, Korter
99 900€
Tallinn, Korter
119 900€
Saue vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare