„Põgenemisohtlik ja terrorismikahtlane” ehk Väliskülalise ootamatu visiit Harku kinnipidamiskeskusse

 (122)
Ametnike sõnul oli tegemist eksitavate asjaolude kokkulangemisega

Portugali elamisloa pikendamise venimine viis Aafrika saareriigi São Tomé ja Príncipe kodaniku, vabakutselise ajakirjaniku ja kodanikuaktivisti Mário Lopesi Eestis „vanglasse”, kus teda peeti kinni ja koheldi nagu kurjategijat. „Eesti ametivõimud ei suutn
Portugali elamisloa pikendamise venimine viis Aafrika saareriigi São Tomé ja Príncipe kodaniku, vabakutselise ajakirjaniku ja kodanikuaktivisti Mário Lopesi Eestis „vanglasse”, kus teda peeti kinni ja koheldi nagu kurjategijat. „Eesti ametivõimud ei suutnud selle aja vältel hoolitseda isegi minu põhivajaduste eest,” ütleb ta.Foto: Ilmar Saabas

Eestisse tööd tegema ja sõpradele külla tulnud Portugali elanik, ajakirjanik ja kodanikuaktivist saadeti bürokraatia tõttu lennujaamast „vanglasse”.

Laupäeva, 20. veebruari esimestel minutitel Tallinna jõudnud Aafrika saareriigi São Tomé ja Príncipe kodaniku Mário Lopesi jaoks möödus Eestis käik nagu kafkaliku bürokraatiadraama vaatus. Viis aastat Portugalis elanud juuratudeng, sealse Beja polütehnilise instituudi üliõpilaskogu esimees, TEDxSãoTomé konverentsi korraldaja, Teeme Ära Maailmakoristuse piirkondlik koordinaator ning rahvusvahelise blogijate ja ajakirjanike võrgustiku Global Voices kaastööline Lopes saabus Tallinna eesmärgiga tutvuda Eesti kui rahvusvaheliselt tuntud idufirmade kasvulavaga ja muu hulgas teha intervjuu start-up-ettevõtja Sten Tamkiviga. Positiivselt üllatava väikese põhjamaa asemel sai ta tunda hoopis jäika politseiriiki, millest kirjutab ka oma peagi portugali keeles ilmuvas artiklis. Eesti Päevaleht avaldab mõned tema mõtted (kaldkirjas).

Kui Tallinna lennujaamas maandusin, pidasid mind kinni migratsiooniametnikud ja uurisid, mis on mu reisi eesmärk. Mu Portugali elamisloaga tuvastati anomaalia ja kuigi üritasin seda eri perspektiividest selgitada, ei võetud mind kuulda. Et kirjeldatu leidis aset ööl vastu laupäeva ning Portugali ametkonnad ei tööta nädalavahetuseti, saidki hoo sisse ootamatud sündmused, mis tegid minust Eesti territooriumil illegaalse sisserändaja.”


Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare