Poisikesed petsid suhtlusportaalides välja kümneid tuhandeid kroone

 (21)

Kolm 15aastast poissi petsid interneti suhtlusportaalides ilusate tüdrukutena esinedes meestelt välja kümneid tuhandeid kroone.

Põlvamaalt pärit noorukid lõid erinevatesse Eesti suhtlusportaalidesse konto kolmele tütarlapsele, keda tegelikult ei eksisteeri. Keskmisest ilusama välimusega tüdrukute pildid leiti Läti ja Leedu suhtlusportaalidest, neile anti Eesti nimed ning mõeldi välja uus identiteet, teatas Lõuna politseiprefektuur.

Kelmide ohvriks langesid mehed, kes portaalides tütarlastega suhtlema hakkasid ning kokkusaamist soovisid. Suhtlemisest huvitatud meestelt hakkasid „tüdrukud” erinevatel põhjustel raha laenuks küsima: näiteks väites, et kohtumisele sõitmiseks on vaja bussiraha ja uusi riideid või et töökoha kaotuse tõttu on üüri maksmiseks raha vaja.

Paljud mehed soovisid enne raha andmist tüdrukutega kohtuda või vähemalt telefonitsi vestelda ning jäid seetõttu kelmide huviorbiidist välja. Samas leidus noorte kelmide rõõmuks ka küllalt selliseid mehi, kes liigseid küsimusi esitamata suures tutvumise tuhinas nõustusid „tüdrukutele” raha saatma, võttes selleks isegi SMS-laenusid.

Kõige suurem summa, mis noorukitel ühelt isikult välja petta õnnestus, küündis politsei andmetel üle 30 000 krooni. Raha paluti üle kanda „tüdruku” venna arvele, kes ise oligi üks petturitest.

Politsei kutsub inimesi üles olema internetis suheldes ettevaatlik, sest, nagu antud juhtumistki näha, on kelmid suutelised üha uusi petuskeeme välja mõtlema. "Kuna kelmide eesmärgiks on tavaliselt inimestelt raha kätte saada, on võõrastesse rahaküsijatesse mõistlik suhtuda äärmise umbusuga ning püüda välja selgitada, kas taoline isik üldse reaalselt eksisteerib. Kahtluse korral, et tegemist võib olla petturitega, on soovitav sellest informeerida politseid," sedastas Lõuna politseiprefektuur.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare