Politseimajor Ago Leis: varem või hiljem kohtuvad politsei ja kurjategija kriminaalmenetluses

 (111)

Politseimajor Ago Leis teab, et kuritegelikuks liidriks ei saa lihtsalt hakata. Selleks tuleb kasvada, areneda, saada toetust ja omada mingit mõjuvõimu.
Politseimajor Ago Leis teab, et kuritegelikuks liidriks ei saa lihtsalt hakata. Selleks tuleb kasvada, areneda, saada toetust ja omada mingit mõjuvõimu.Foto: Rauno Volmar

Keskkriminaalpolitsei politseimajor Ago Leis ütleb, et Eestis on praegu kokku 10–15 klassikalist kuritegelikku ühendust.

Kõik need on politseile teada. Puht Eesti grupeeringuid pärast Assar Pauluse vangi saatmist praegu ei tegutse.

Politsei- ja piirivalveameti juht Elmar Vaher ütles möödunud nädalal, et Eestis tegutseb praegu umbes 20 kuritegelikku ühendust, millest kaheksat peab politsei ohtlikuks.

Kuritegelike ühenduste all mõeldakse tavapäraselt maksukurjategijate, salasigarettide vedajate või klassikalisi organiseeritud kuritegevuse grupeeringuid. Reaalses elus on need veidi erinevad asjad.

Klassikaline organiseeritud kuritegevus pärineb juba 1980. aastate lõpust. Need grupeeringud on stabiilselt olemas olnud ja juba sellest ajast oma mõju avaldanud. Avalikkusele on neist teada näiteks Haron Dikajevi, Assar Pauluse ja Andrey Kuzyakini ühendused.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare