PPA narkotalituse juht: meie ühiskond pole kanepi legaliseerimiseks valmis

 (113)

Leho Lauri arvates on õige koostada riiklik programm, et viimase kategooria sõltlased saaksid ainet riigilt, ega peaks selle ostmiseks kuritegusid toime panema.
Leho Lauri arvates on õige koostada riiklik programm, et viimase kategooria sõltlased saaksid ainet riigilt, ega peaks selle ostmiseks kuritegusid toime panema.Foto: Ilmar Saabas

Isegi alkoholi ei osata tarbida, ütleb PPA narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Leho Laur.

„Pealtnägija” näitas lugu noormehest, kes narkootikumide tarvitamise tõttu võttis endalt lõpuks elu. Ta põhjustas kannatusi oma lähedastele ja perele. Mis sõnumit see kannab?

Laiem pilt on teistes intervjuudes nähtu: nii kanepi müüjad kui ka tarvitajad on tulihingelised kanepi pooldajad. Mina kõrvaltvaatajana ütlen, et nende inimeste väline olemine ja väljendusoskus loob igale terve mõistusega inimesele pildi, et päris õige see asi olla ei saa. Katkendlikud ja hüplikud mõtted, oskamatus seisukohti põhjendada, stampmõtted, kindel mantra. Kuigi need inimesed arvavad, et on väga terved ja kanep paneb hoopis mõtted lendama.

Kuidas saab politsei aru, et inimesel on narkootikumide probleem?

Politseile öeldakse, et ärge tegelege nn pühapäevapopsutajatega, ärge raisake energiat. Politsei ei raiskagi energiat tarvitajate peale, nende väljaselgitamisele jne. Politsei eesmärk on turgu mõjutada pakkumise vähendamise kaudu. Oleme põhitähelepanu suunanud nendele, kes tegelevad suurte koguste narkootiliste ainete müügiga. See, et politseisse satuvad tarvitajad, on tingitud nende enda käitumisest. Nad panevad toime õigusrikkumisi ja sealjuures tuleb välja, et nad on tarvitanud narkootilisi aineid. Narkootiliste ainete tuvastamine ei ole omaette eesmärk.
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare