President Ilves: arusaamine Vene ohust on USA-s oluliselt muutunud

 (182)

USA senati õiguskomisjonile andis president Ilves ütlusi küberohtude ja valimiste mõjutamise katsete kohta.
USA senati õiguskomisjonile andis president Ilves ütlusi küberohtude ja valimiste mõjutamise katsete kohta.Foto: AFP/SCANPIX

President Toomas Hendrik Ilves oli möödunud nädalal USA kongressi esindajatekoja ees andmas koos teiste tunnistajatega ütlusi Venemaa desinformatsioonikampaaniate ja demokraatiavastase mõjutustegevuse kohta ning üleeile USA senati õiguskomisjoni ees kõnelemas küberohtudest ja valimiste mõjutamise katsetest.

Toomas Hendrik Ilves, millised on teie emotsioonid nüüd, pärast kahte esinemist? Tundsite te teatud närvilisust, kuna pidite kõnelema kogu Euroopa eest?

Esindajatekoja ja senati ees kõnelemisel on oma kindel formaat ning omad, Ühendriikide praegusest sisepoliitilisest olukorrast tingitud eripärad. Läinud nädalal esindajatekojas ma ei teadnud, mis mind ees ootab. Kokku on küsimuse jaoks aega viis minutit, aga tavaliselt kulutavad komisjoni liikmed neli ja pool minutit küsimiseks, vastajale jääb 30 sekundit igale küsimusele vastamiseks. Senatis esinemise ajal juba teadsin, mida oodata.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare