President Ilves sõidab Vaiko Eplikuga Poola mainekat auhinda vastu võtma

 (10)

President Toomas Hendrik Ilves sõidab täna töövisiidile Poola, et homme Varssavis vastu võtta Poola Äriklubi Assotsiatsiooni 2008. aasta peaauhind.

Poola äri-Oscarina tuntud autiitliga otsustas Poola Äriklubi Assotsiatsioon tunnustada president Ilvese tööd ühtse Euroopa idee eestvedamisel, Euroopa Liidu laienemise toetamisel, demokraatia edendamisel ning Eesti, teiste Balti riikide ja Poola sõbraliku ning mitmekülgse koostöö laiendamisel, teatas presidendi kantselei.

Poola Äriklubi Assotsatsiooni presidendi Ryszard Konwerski sõnul on president Ilvese huvi ja toetus Poola riigi ja rahva suhtes kinnitanud Poola äriringkondade veendumust meie riikide üha tihenevast koostööst tulevikus nii riikidevaheliste suhete kui ka ettevõtete tasandil.

Auhinnaga tunnustab Poola Äriklubi Assotsiatioon inimesi, kelle tegevus rahvusvahelisel areenil toetab Poola eesmärke Euroopaga lõimumisel ning demokraatlike riikide hulgas võrdse positsiooni saavutamisel ja hoidmisel. Varem on sama auhinna saanud ka näiteks Javier Solana, Margaret Thatcher, Valdas Adamkus, Pat Cox ja Lech Wałęsa.

Visiidi käigus kohtub president Ilves täna õhtul ka Poola Vabariigi presidendi Lech Kaczyńskiga, kes annab peale töökohtumist president Ilvese auks õhtusöögi. Samuti avab Eesti riigipea homme Varssavis Poola-Eesti äriseminari.

Ilves võtab kaasa Vaiko Epliku

Samal teemal:

Presidendi kantselei pressiesindaja Kristel Peterson selgitas Päevaleht Online´ile, et traditsiooni kohaselt võib Äriklubi Assotsiatsiooni peaauhinna võitja võtta endaga kaasa pidulikul galal esineja.

Toomas Hendrik Ilvese kutsel esinebki homme õhtul Poolas Vaiko Eplik ja ansambel Eliit.

Ilves saabub Eestisse tagasi pühapäeval, 25. jaanuaril. 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare