President Ilves tunnustas teenetemärgiga 342 inimest

 (4)

Vabariigi president annab tänavu tavapärasest vähem teenetemärke.

Maarjamaa Risti II klass

Elmar Brok - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi liige, Saksamaa

Maarjamaa Risti III klass

Denis Badré - Eesti ja Prantsusmaa suhete edendaja, senaator

Gela Bežuašvili - Eesti-Gruusia koostöö edendaja, välisminister

John Bourn - Eesti-Suurbritannia suhete edendaja, riigikontrolör

Robert E. Hunter - Eesti NATO-ga liitumisele kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid

Shafik Farhan Jumean - Eesti-Jordaania suhete korraldaja, Eesti aukonsul Ammanis

Malik Ghulam Arbi Khar - Eesti-Pakistani suhete korraldaja, Eesti aukonsul Islamabadis

Andrius Kubilius - Balti riikide koostöö edendaja, Leedu parlamendi liige

Mark A. Pekala - Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja

Timo Rajala - Eesti-Soome energeetika- alase koostöö edendaja

Kirsti Rissanen - Eesti-Soome õiguskoostöö edendaja

Bo Svensson - Eesti-Rootsi kohtute koostöö edendaja, Rootsi ülemkohtu president

Hennadiy Udovenko - Eesti-Ukraina suhete edendaja, Ukraina parlamendi liige

Stanislaw Wilk - Eesti-Poola teadus- ja kultuurikontaktide edendaja, teoloog

Damon M. Wilson - Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja

Samal teemal:

Maarjamaa Risti IV klass

John P. Beevor - Eesti-Suurbritannia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Cheltenhamis

Luigi Cecchini - Eesti-Itaalia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Firenzes

Rainer Henn - Eesti-Austria suhete korraldaja, Eesti aukonsul Viinis

Tor Ottar Karlsen - Eesti-Norra suhete edendaja, tormiabi organiseerija Pärnumaale

David Kramer - Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete arendaja, Eesti koostööpartner abiprogrammides Ukrainas ja Gruusias

Ulf Lange - Eesti-Saksamaa suhete korraldaja, Eesti aukonsul Hamburgis

Marja-Liisa Löyttyniemi - Eesti-Soome suhete edendaja

James Bradley Oates - Eesti toetaja Suurbritannias

Maarjamaa Risti V klass

Irja Dittmann-Grönholm - eesti kirjanduse tõlkija, Saksamaa

Tord Ingemar Eriksson - Eesti-Rootsi põllumajandusteadlaste koostöö edendaja

Pentti Kangasluoma - Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja

Kari Pitkänen - Eesti-Soome hariduskoostöö korraldaja

Jens Skrumsager Skau - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Taani

Riigivapi III klass

Jüri Engelbrecht - akadeemik, Eesti Teaduste Akadeemia president aastatel 1994–2004

Riigivapi V klass

Gunnar Grünthal – vabadusvõitleja

Helga Hinno – vabadusvõitleja

Aime Humal – vabadusvõitleja

Vilma Jõesalu – vabadusvõitleja

Miia Jõgiaas – vabadusvõitleja

Asta Klais – vabadusvõitleja

Valter Pajumets – vabadusvõitleja

Aino Poom – vabadusvõitleja

Ülo Raidma – vabadusvõitleja

Endel Reiljan – vabadusvõitleja

Aksel Saluorg – vabadusvõitleja

Aleksei Uibu – vabadusvõitleja

Kalmo Urke – vabadusvõitleja

Herman Vesker – vabadusvõitleja

Valgetähe II klass

Christakis Charalambides (Stefanus) - Eesti kirikuelu edendaja, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit

Valgetähe III klass

Ants Noot - riigiametnik, põllumajanduse edendaja

Andres Oopkaup - riigiametnik, põllumajanduse edendaja

Aivar Rehe - Maksu- ja Tolliameti töö edendaja

Valgetähe IV klass

Tõnu Ader - riigiametnik, lennuohutuse edendaja

Tiit Arumäe - arhiivinduse arendaja

Aleksandr Bronštein - Tallinna sünagoogi ehituse toetaja

Peeter Eek - riigiametnik, jäätmekäitluse arendaja

Jaan Elken - maalikunstnik, õppejõud

Heiki Ernits - kunstnik, filmilooja

Madis Ernits - jurist, õigusteadlane

Andres Heinapuu - soome-ugri rahvaste õiguste eest seisja

Innokenti Hiet - kirikuelu edendaja, kultuuriväärtuste hoidja Saaremaal

Paul Douglas Hillier - dirigent, muusikaelu edendaja

Astrid Ivask - Eesti-Läti kultuurisuhete edendaja

Teet Jagomägi – ettevõtja

Jaak Juhansoo - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides

Loe veel

Eve-Külli Kala - diplomaat, välissuhtlemise edendaja

Peeter Kaldur - kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja

Alar Karis - kõrghariduse edendaja, Eesti Maaülikooli rektor

Alar Kirs – riigiprokurör

Riina Miriam Knipe - Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi suhete edendaja, Eesti aukonsul Kaplinnas

Heinu Koitel - Eesti patendinduse taastaja ja edendaja

Inger Kraav – kasvatusteadlane

Helvi Kuus - eestluse hoidja Venemaal, eesti keele õpetaja Krasnojarskis

Heino Kuusik - kohaliku elu edendaja Võrumaal

Rein Käsk - vanglate kaplaniteenistuse arendaja

Toomas Kööp - Eesti kiirguskaitse süsteemi ülesehitaja

Helvi Laane - eestluse hoidja Venemaal

Mart William Laanemäe - diplomaat, välissuhtlemise edendaja

Vello Lahtvee – kohtunik

Tõnu Lehtsaar - kõrghariduse ja usuteaduse edendaja, Tartu Ülikooli professor

Ivar Leimus – ajaloolane

Lauri Leppik - sotsiaalkindlustuse edendaja

Vahur Linnuste - Eesti ja Prantsusmaa kultuurisidemete edendaja

Rein-Karl Loide - füüsik, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Juta Maar - riigi raamatupidamise arendaja

Raul Meel - maalikunstnik ja graafik

Leo Metsar - tõlkija ja prosaist, Eesti-Tšehhi kultuurikontaktide edendaja

Reet Neimar - teatriteadlane ja pedagoog

Kalju Nurk - kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal

Tõnu Osa - kohaliku elu edendaja Läänemaal, päästetööde korraldaja

Jüri Paap – kohtunik

Jaan Penjam - informaatikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Voldemar Promet - kultuurielu edendaja

Janno Põldma – filmilooja

Niina Raadik - rahvatantsupedagoog, koolinoorte tantsupidude algatajaid

Priit Rannut - kirikuelu edendaja, diakooniatöö arendaja

Jüri Raudsepp - kirikuelu edendaja, hoolekandetöö korraldaja Tallinna haiglates

Margus Rava - diplomaat, välissuhtlemise edendaja

Väino Reinart - diplomaat, välissuhtlemise edendaja

Elmar-August Reinsoo - kirikuõpetaja, kohaliku elu edendaja Saaremaal

Endel Rihvk - Tallinna Ülikooli õppejõud, tööõpetuse edendaja

Rait Roosve - panganduse edendaja

Tanel Ross - panganduse edendaja

Igor Rõtov – ajakirjanik

Jaan Saar – keskkonnakaitsja

Ülle Saar – prokurör

Einar Sanden – kirjanik

Ülo Sarv - riigiametnik, riigihangete süsteemi arendaja

Toomas Siitan - muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor

Jevgeni Smirnov - massirepressioonide uurija ja mälestuse jäädvustaja Narvas

Avo Suurthal - riigiametnik, välissuhtlemise edendaja

Ülle Särgava - riigiametnik, õigusloome edendaja

Tatjana ·ahhovskaja - raamatukoguhoidja, Eesti-Vene kultuurisuhete edendaja

Martin Zobel - teaduspoliitika edendaja, Tartu Ülikooli professor

Lauri Tabur - riigiametnik, sisejulgeolekupoliitika edendaja

Sten Tamkivi - ettevõtluse arendaja

Raul-Roman Tavast – ettevõtja

Reet Teder - jurist, majanduselu edendaja

Küllike Tohver - Eesti-Suurbritannia kultuuri- ja haridussuhete arendaja

Jüri Truusa - riigiametnik, keskkonnakaitse korraldaja

Olev Träss - eestluse hoidja Kanadas

Mati Valdma – energeetikateadlane

Eva Vanamb - jurist, Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja

Sulev Vare - kohaliku elu edendaja Läänemaal

Uno Veenre - muusikapedagoog, koorijuht

Meeli Veskus - riigiametnik, raamatukogunduse arendaja

Jaan Vilval - eestluse hoidja Rootsis

Valgetähe V klass

Tiiu Aedmäe - ametiühinguliikumise edendaja

Saida Ausing - riigiametnik, sotsiaalkindlustuse süsteemi arendaja

Juhan Bachmann - energeetika arendaja

Inge Dobrus - omavalitsustegelane Viljandimaal

Hele Ellermaa - raamatukoguhoidja, kohaliku elu edendaja Tartumaal

Helgi Erilaid – raadioajakirjanik

Malle Ermel – raamatukoguhoidja

Konstantin Gorlov - tekstiilitööstuse arendaja Narvas

Tiiu Greenbaum - riigiametnik, õigusloome arendaja

Edgar Hansen - õpetaja, kutsehariduse edendaja

Ahti Heinla - internetitelefoni Skype looja ja arendaja

Sirje Hiiemäe – kohtuametnik

Aleksandr Iljin - rahvusvähemuste kultuurikoostöö edendaja

Lehte Ilves - ajakirjanik, kohaliku ajakirjanduse edendaja Läänemaal

Urve Jõgi – õpetaja

Lehho Jõumees – õpetaja

Gea Järvela - loodushariduse edendaja

Marika Kahar - kirikumuusika edendaja, organist

Peeter Kaldre – teleajakirjanik

Ain Kallis – ilmateadlane

Priit Kasesalu - internetitelefoni Skype looja ja arendaja

Linda Kask - raamatukogunduse edendaja

Margus Kasterpalu - teatrielu korraldaja

Pille Kibur - alushariduse edendaja

Rein Kikas - riigikaitse õpetaja

Gina Kilumets - riigiametnik, andmekaitse valdkonna arendaja

Jaan Kivistik – aiandusõpetaja

Eduard Koger - ettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal

Katrin Koik - diplomaat, välissuhtlemise edendaja

Veiko Kopamees - riigiametnik, jurist

Ülo Korjus - kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal

Edith Kotka Nyman - eestluse hoidja Rootsis

Mai Kreem - eestluse hoidja Kanadas

Piret Kruuspere – kirjandusteadlane

Ago Kuru - eestluse hoidja Austraalias

Argo Kuusik - ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija

Ene Käpp - täiskasvanute koolitaja

Harri Kübar - kohaliku elu edendaja Valgamaal

Raivo Külasepp - ettevõtluse edendaja

Ene Laanes – õpetaja

Harri-Koit Lahek - patendinduse edendaja

Anne Lindma - riigiametnik, regionaalhalduse edendaja

Gea Ling - riigiametnik, kohtuekspert

Ene-Külli Lokk – õpetaja

Laur Lukin – suusatreener

Meelis Maripuu - ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija

Helmi Metsala – veterinaararst

Mait Mäekivi – filmilooja

Helle Noorväli - kutsehariduse edendaja Lääne-Virumaal

Dagmar Normet – lastekirjanik

Ursel Oja – õpetaja

Alar Ojalo - kultuurielu edendaja

Elle Ott - sotsiaaltöö korraldaja Tartumaal

Aita Ottson – õpetaja

Aavo Paabo - teedevõrgu arendaja Tartumaal

Imbi Paju - ajakirjanik, filmilooja, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal

Heik Past - maakorraldaja, kohaliku elu edendaja Raplamaal

Anton Peek - talunik, kohaliku elu edendaja Viljandimaal

Anne Peäske - kohaliku elu edendaja Lääne-Virumaal

Tiiu Peäske – viiuliõpetaja

Alfred Pisuke - viiuldaja, eestluse hoidja Rootsis

Ljudmilla Poljakova - ajakirjanik, integratsiooni edendaja

Jaak Prozes - vähemusrahvuste koostöö edendaja

Aarne Rannamäe – teleajakirjanik

Kalev Rattus - autoriõiguse kaitse korraldaja

Aime Reedi – riigiametnik

Anne Ribelus - õpetaja, eesti keele ja kultuuri hoidja Soomes

Kairi Rikko - riigiametnik, kaitseressursside ameti arendaja

Evald Rink - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides

Ago Ruus – filmilooja

Laivi Rõõmus - ametiühinguliikumise edendaja

Juhan Salum - töökeskkonna arendaja

Christi Sepp – õpetaja

Reet Sildnik – kohtunikuabi

NadeÏda Sinjakova - tekstiilitööstuse arendaja Narvas

Ülo Sirp - kohaliku elu edendaja Harjumaal

Aili-Nelside Soop - koorijuht, kohaliku elu edendaja Hiiumaal

Naima Suude – nahakunstnik

Iivi Zajedova - Eesti-Tšehhi kultuurisuhete edendaja

Jaan Tallinn - internetitelefoni Skype looja ja arendaja

Tiina Tapupere - riigiametnik, infotehnoloog

Luule Tartlan – põllumajandusteadlane

Ausma Taves - eestluse hoidja Austraalias

Leonid Teder - insener, leiutaja

Virve Toode - maakondliku arengu edendaja Järvamaal

Virve Tooming - kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal

Väino Treiman - treener, kohaliku spordielu edendaja Jõgevamaal

Jaan Tults – sõudetreener

Jaan-Eik Tulve - koorijuht, muusikaelu korraldaja

Heino Uuetalu - ehitusinsener, restauraator

Tõnu Vaask - metsamajanduse korraldaja

Toivo Vahar - metsamajanduse korraldaja

Virve Vaher - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides

Rein Valdru - lasketreener, spordielu edendaja

Anna Vankova - kirikuelu edendaja

Aivo Viirlaid – mäeinsener

Heino Vipp - keskkonnakaitsja, kalakaitse korraldaja

Mai Reet Vomm Järve - eestluse hoidja Kanadas

Luise Õuna – õpetaja

Valgetähe medal

Epp Abram - riigiametnik, raamatupidaja

Elvi-Aino Leitmäe - ajaloo talletaja

Bernhard Nukka - ajaloo talletaja

Vaike Peets - ajaloo talletaja

Maia Raudseping - teadlane, sordiaretaja

Milvi Tiimus - ajaloo talletaja

Helmine Veske - ajaloo talletaja

Rita Warfia - riigiteenistuja Eesti suursaatkonnas Saksamaal

Eesti Punase Risti III klass

Oivi Aakre - reumatoloog, tervishoiu edendaja

Karl-Andres Kants - ortopeed, tervishoiu edendaja

Jüri Männiste - kirurg, arstide koolitaja

Ljudmilla Priimägi - viroloog, tervishoiu edendaja

Octave Hubert Alphonse Regout - humanitaarabi vahendaja, sotsiaalprojektide toetaja, Holland

Alo Tammsalu - päästeametnik, päästeteenistuse edendaja

Matti Tarum - taastusraviarst, tervishoiu edendaja

Gennadi Timberg - uroloog, tervishoiu edendaja

Margus Viigimaa - südamearst, tervishoiu edendaja

Eesti Punase Risti IV klass

Inga Freiberg - lastekirurg, arstide koolitaja

Ines Jakobson - kolmikutega perekondade liikumise korraldaja

Riina Kalamees – proviisor

Ivar Kaldasaun – päästeametnik

Jaan Kallas - hoolekande edendaja

Heljut Kapral - arst, vabatahtlik abistaja

Ago Kivilo - nägemispuudega inimeste abistaja

Aime Kull - õendusala edendaja ja õdede koolitaja

Silvia Künnapuu - nefroloog, tervishoiu edendaja

Jüri Männik - lastepsühhiaater, pereteraapia edendaja

Leonid Pahhutši - päästeametnik, elupäästja

Sirje Plank - epidemioloog, tervishoiu edendaja

Raoul Raidna – päästeteametnik

Tauno Suurkivi – päästeteametnik

Mäido Sõlg – vereandja

Mihkel-Kalju Tammeveski – vereandja

Andre Tammik – päästeametnik

Jaakko Valve - soomepoiste abistaja, Soome

Vello Vengerfeldt - psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni edendaja

Eesti Punase Risti V klass

Jelena Aasloo – koduõde

Arkadi Bassov - Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja

Väino Esken - humanitaarabi vahendaja

Galina Glebova – perearst

Veikko Johannes Harjunpää - humanitaarabi vahendaja, Soome

Karl-Heinz Hebrok - sotsiaaltöö ja kutseõppe toetaja, Saksamaa

Ants Hinno – vereandja

Juhan Lepik – vereandja

Valentina Mostepanova - nina-kõrva-kurguarst

Johan Nordström - humanitaarabi vahendaja, Rootsi

Silvia Oja - eakate abistaja

Sirje Otstavel - perevägivalla ohvrite abistaja

Aleksei Petrov – elupäästja

Heino Puudak - humanitaarabi vahendaja

Tiina Põldeots – vereandja

Kalju Põldsaar – vereandja

Jüri Reinmann - T‰ernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja

Katti-Eha Rink – vereandja

Peeter Roosalu – vereandja

Maret Zelinski – vereandja

Vaike Talpsepp - eakate abistaja

Tiina Taur – vereandja

Boris Tilov - elupäästja, Venemaa

Oiva Eljas Voutilainen - humanitaarabi vahendaja, lastekodulaste abistaja, Soome

Eesti Punase Risti medal

Mihkel Liiv - vabatahtlik abistaja

Anette-Marlen Ott - vabatahtlik abistaja

Kotkaristi I klass

James L. Jones - Eesti NATO-ga liitumise toetaja, kindral, Ameerika Ühendriigid

Kotkaristi III klass

Urmas Muld - kaitseliidu arendaja, major

Kotkaristi IV klass mõõkadega

Anatoli Semjonov - kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapten

Kotkaristi IV klass

Mihhail Bendt - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Lauri Einre - kaitseväelane, reservohvitseride liikumise edendaja, kolonelleitnant

Fred Kaasik - Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja

Hugo Kalberg - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Raivo Küüt – politseiametnik

Taavi Laanepere - kaitseväelane, major

Mark Majorov - kaitseväelane, kapten

Mart Mikkelsaar - kaitseväelane, kolonelleitnant

Hindrek Piiber - Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja

Heino Piirsalu - reservohvitseride liikumise edendaja, kapten

Ernst Raiste - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Tiit Raudsepp – politseiametnik

Arved Taschkin - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Ants Toompuu - Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja

Mart Vendla - kaitseväelane, kolonelleitnant

Ivo Värk - kaitseväelane, vanemleitnant

Kotkaristi V klass mõõkadega

Meelis Jõemaa - kaitseväelane, kergejalaväerühma ESTPLA-13 ülem, nooremleitnant

Kotkaristi V klass

Enn Hansson - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Ilo Hindreus - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Kalev Ilves – politseiametnik

Ants Jaanru - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Arnold Kangro - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Allar Karu – politseiametnik

Enno Koppas - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

August Krull - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Karli Kukk - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Richard Ligi - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Manivald Lume - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Arved Malm - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Rudolf Murekas - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Alfred Mägi - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Karl Oberg - Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja

Andres Oimar - piirivalveametnik, leitnant

Endel-Raimund Parm - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Tiit Põder - Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja

Priit Pärkna – politseiametnik

Ernst Päästel - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Vello Raie - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Edgar Reindla – kaitsepolitseiametnik

Ahto Soorm – kaitsepolitseiametnik

Mati Terve - piirivalveametnik, vanemleitnant

Urmas Umbleja – kaitsepolitseiametnik

Endel Varjak - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Ahto Võhma - piirivalveametnik, kapten

Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Hardi Heinsar - kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapral

Ülle Järvik - kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel

Ando Mesi - kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel

Kotkaristi kuldrist

Jaanus Lensment - kaitseväelane, veebel

Gaido Nurmsalu - kaitseväelane, staabiveebel

Kalev-Tarvo Pärn - kaitseväelane, vanemveebel

Siim Toomik - kaitseväelane, staabiveebel

Kotkaristi hõberist

Grigori Fenko – politseiametnik

Heli Kesklaas - Sisekaitseakadeemia õppejõud

Helve Prual - kaitseväe vanemametnik

Enn Pustak – politseiametnik

Lenno Reimand – politseiametnik

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.

Toomas Hendrik Ilves

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare