„Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub tänapäeva Eesti: avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele,” kirjutas Kaljulaid otsuse eessõnas.

President annab teenetemärgid üle 23. veebruaril NUKU teatris.

Eesti presidendid on aastatel 1996–2017 jaganud kokku 5557 teenetemärki. President Toomas Hendrik Ilves jagas aastatel 2011–2016 igal aastal välja 99 teenetemärki. Kõige heldem teenetemärkide jagaja oli president Arnold Rüütel, kes näiteks 2006. aastal andis 834 teenetemärki. President Lennart Meri tegi oma rekordi 2001. aastal, kui teenetemärgi sai 795 inimest.

Riigivapi II klass


Taavi Rõivas, Eesti Vabariigi peaminister aastatel 2014–2016


Valgetähe III klass


Marek Helm, maksu- ja tollisüsteemi arendaja

Andrei Jämsä, sõudja

Priit Perens, panganduse edendaja

Allar Raja, sõudja

Kaspar Taimsoo, sõudja

Lembit Ulfsak, näitleja


Valgetähe IV klass


Tõnu Aas, energeetik

Hiie Asser, keelekümbluse edendaja ja koolijuht

Jaan Janno, matemaatik ja Tallinna tehnikaülikooli professor

Anne Kahru, ökotoksikoloog ja teaduste akadeemia uurija-professor

Tiina Kallavus, koolijuht ja erivajadustega laste hariduse edendaja

Sirje Keevallik, atmosfäärifüüsik ja Tallinna tehnikaülikooli professor

Ivi Kesküla, kohtunik

Epp Maria Kokamägi, kunstnik

Ülle Kruus, kunstiajaloolane

Mare Kõiva, rahvaluuleteadlane

Andrus Maruoja, riigiametnik

Andrus Miilaste, kohtunik

Natalia Miilvee, prokurör

Ülle-Marike Papp, sotsiaalteadlane ja soolise võrdõiguslikkuse edendaja

Peeter Peedomaa, ettevõtluse edendaja

Anti Puusepp, ettevõtluse edendaja

Riina Reinvelt, etnoloog ja Eesti Rahva Muuseumi arendaja

Aarne Siimsen, riigiametnik

Niina Sõtnik, koolijuht ja hariduselu edendaja

Aare Toikka, lavastaja ja teatrijuht

Indrek Treufeldt, teleajakirjanik ja õppejõud

Peeter Urbla, filmirežissöör ja kultuurielu edendaja

Raul Vaiksoo, arhitekt

Martin Veinmann, näitleja ja pedagoog

Taavi Veskimägi, energeetikavaldkonna edendaja

Raivo Vilu, biotehnoloog ja Tallinna tehnikaülikooli professor

Andres Ülviste, prokurör


Valgetähe V klass


Anneli Ammas, ajakirjanik

Väino Aren, näitleja

Angela Arraste, tantsupedagoog

Maie Barrow, eestluse hoidja Austraalias

Aavi Dobrõš, ajaloo talletaja

Ivo Felt, filmiprodutsent ja helirežissöör

Igor Garšnek, helilooja ja muusikateadlane

Rein Grünbach, kunstiõpetaja

Johan Patrik Göransson, vaimulik ja eestirootsi kultuuripärandi hoidja

Taimi Hillak, ettevõtluse edendaja

Maaja-Katrin Kerem, kutsete süsteemi arendaja

Ülle Kikas, hariduselu edendaja

Harri Koiduste, maadlusspordi edendaja

Kaja Kärner, raadioajakirjanik

Mart Laanpere, digivaldkonna edendaja hariduselus

Ira Lember, kirjanik

Ulla Länts, raadioajakirjanik

Silja Lättemäe, ajakirjanik

Kadri Mälk, ehtekunstnik

Janika Mölder, iluvõimlemistreener

Anne Oruaas, kohaliku elu edendaja Harjumaal

Sirje Plaks, elukestva õppe edendaja

Rein Purje, ajaloo talletaja

Rein Raudsep, geoloog ja riigiametnik

Evar Riitsaar, kunstnik ja seto kultuuri edendaja

Ann Roos, laste omaloominguvõistluse „Steni muinasjutuvõistlus” korraldaja

Ants Roos, laste omaloominguvõistluse „Steni muinasjutuvõistlus” korraldaja

Ülo Roos, ajaloo talletaja

Olivia Saar, lastekirjanik

Harry Seinberg, kergejõustikutreener

Laine Sepp, muusikaõpetaja

Juhan Sihver, Eesti ringhäälingu ajaloo talletaja

Liivi Soova, käsitöö ja rahvakunsti edendaja

Toomas Mihkel Sõrra, eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides

Tõnu Talvi, looduskaitsja

Tiiu Teesalu, ajaloo talletaja

Peeter Vähi, helilooja


Valgetähe medal


Reet Kaljula, kaitsetahte edendaja

Krzysztof Mieczysław Kamiński, Eesti saatkonna teenistuja Poolas

Tiina Kivikas, korrektor


Eesti Punase Risti II klass


Tõnu Endrekson, sõudja

Enn Jõeste, patoloog

Kaiu Suija, onkoloog ja vähihaigete abistaja

Karin Varik, lastekirurg


Eesti Punase Risti III klass


Märt Elmet, südamearst

Ants Kass, ortopeed

Janek Laev, päästeametnik

Toomas Tartes, kirurg


Eesti Punase Risti IV klass


Marianne Kuzemtšenko, autistide abistaja

Annika Laats, vaimulik ja hingehoiu korraldaja

Katarina Seeherr, muusikaterapeut ja erivajadustega inimeste abistaja

Teija Tuula Marjatta Toivari, hospiitsi arendaja

Reet Veenpere, logopeed


Eesti Punase Risti V klass


Arne Aas, vereandja

Priit Kaja, vereandja

Allen Leego, vereandja

Tõnu Lukk, vereandja

Aina Pääro, tervise edendaja


Kotkaristi I klass


Werner Freers, julgeolekukoostöö edendaja ja kindral Saksamaal


Kotkaristi III klass


Arnaud Coustillière, küberkaitsekoostöö edendaja ja viitseadmiral Prantsusmaal


Kotkaristi IV klass mõõkadega


Eduard Meemann, vabadusvõitleja


Kotkaristi IV klass


Margo Grosberg, tegevväelane ja major

Illar Jõgi, politseiametnik ja politseikolonelleitnant

Hendrik Lõbu, kaitsepolitseiametnik

Merike Pappel, kaitsepolitseiametnik


Kotkaristi hõberist


Ramil Sadikov, tegevväelane ja staabiveebel


Kotkaristi raudrist


Janek Pinta, politseiametnik ja vanemkomissar

Maarja Punak, politseiametnik ja vanemkomissar


Maarjamaa Risti II klass


Alexander Russell Vershbow, julgeolekukoostöö toetaja Ameerika Ühendriikides


Maarjamaa Risti III klass


Heinrich Brauss, NATO abipeasekretär

Pär Anders Nuder, Eesti-Rootsi suhete edendaja

James J. Townsend noorem, julgeolekukoostöö toetaja Ameerika Ühendriikides

Tadahiko Yoshino, Eesti-Jaapani suhete edendaja


Maarjamaa Risti IV klass


Norbert Angermann, ajalookoostöö edendaja Saksamaal

Serge Arnould, endine aukonsul Prantsusmaal Lyonis

Bo Hugemark, Eesti-Rootsi suhete edendaja

Michael N. Schmitt, küberkaitsekoostöö edendaja Ameerika Ühendriikides


Maarjamaa Risti V klass


Nils Riess, lavastaja ja Eesti teatrielu edendaja Ameerika Ühendriikides

Arvo Sulo Survo, soome-ugri kultuuri edendaja Soomes