Punase Risti esmaabiõpiku vead võivad põhjustada eluohtlikke olukordi

 (70)

Esmaabiõpiku autor Kuulo Kutsar tunnistab, et selles on ainult üks sisuline viga ja raamatuid pole vaja kasutusest ära korjata.
Esmaabiõpiku autor Kuulo Kutsar tunnistab, et selles on ainult üks sisuline viga ja raamatuid pole vaja kasutusest ära korjata.Foto: Madis Veltman

Äsja ilmunud esmaabiõpik paneb arstid kulmu kergitama. Retsenseerimata ja toimetamata õpikus on vigu ja küsitavusi. Sama õpiku järgi hakatakse koolitama Eesti tulevasi esmaabiõpetajaid.

Sel kevadel andis Eesti Punase Rist välja esmaabijuhendite kogumiku, mille eesmärk oli koondada ühte teosesse kõige paremad ja tänapäevasemad esmaabi andmise juhised. Raamatut trükiti kokku 5000 eksemplari ja üksikmüüki seda ei lasta. Tegu on õppematerjaliga, mille järgi hakkavad õppima tulevased esmaabiõpetajad. Punane Rist on Eesti ainus esmaabiõppe litsentsiandja ja koolitab kõiki neid, kes pärast omakorda hakkavad saadud litsentsi alusel õpetama autokoolides, üldhariduskoolides ja mujal, kus esmaabiõpet antakse.

Kahjuks on Punase Risti presidendi, tunnustatud epidemioloogi dr Kuulo Kutsari kirjutatud raamat tekitanud arstides ja õdedes küsimusi, sest osa raamatu nõuandeid võivad olla ohtlikud.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare